Wydarzenia 7 sie 2017 | Redaktor
Chemik gromi na inaugurację IV ligi i jest liderem

W pierwszej kolejce IV ligi Chemik Bydgoszcz pewni pokonał na wyjeździe Kujawiaka Kowal 5:0 i został liderem tabeli. Trzy bramki w mecz zdobył Maciej Kot.

Chemicy atakowali od pierwszych minut spotkania. Pierwszą bramkę w nowym sezonu już w 11 minucie zdobył Maciej Kot. Po tym golu, bydgoszczanie raz po raz stwarzali groźne sytuacje, które zaowocowały bramkami. Jeszcze przed przerwą Kot skompletował hat-tricka, a na listę strzelców wpisał się też Robert Kawałek. Krótko po zmianie stron na 5:0 podwyższył rezerwowy Radosław Mik. W końcówce spotkania podwyższyć na 6:0 mógł jeszcze Szymon Maziarz, ale nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul na Kocie.

Podopieczni Piotra Gruszki zostali liderem tabeli IV ligi. W najbliższą sobotę o godz. 12 podejmą Pogoń Mogilno.

Kujawiak Kowal – Chemik Bydgoszcz 0:5 (0:4)

bramki: Maciej Kot 11’, 18’, 44’, Robert Kawałek 33’, Radosław Mik 50’

źródło: chemikbydgoszcz.pl