Wydarzenia 9 sie 2018 | Redaktor
Ciepło bez smogu popłynie do Fordonu

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Spółka KPEC zmodernizuje ciepłowniczą magistralę prowadzącą od elektrociepłowni na Kapuściskach w kierunku Fordonu. Ta inwestycja ma zmniejszyć straty ciepła i obniżyć emisję szkodliwych substancji.

Modernizacja polegać będzie na wymianie izolacji cieplnych na rurociągach naziemnych. Projekt zakłada jej demontaż i utylizację. Następnie zamontowane zostaną nowe materiały lepiej chroniące ciepłociąg przed stratami ciepła. Prace prowadzone będą na trzykilometrowym odcinku od elektrociepłowni na Kapuściskach (ECII) do ul. Przemysłowej. Jest to główna trasa, którą ciepło dociera do dzielnicy Fordon.

Celem inwestycji jest również obniżenie emisji dwutlenku węgla i szkodliwych pyłów do atmosfery, co ma poprawić jakość powietrza oraz pomagać w walce ze smogiem.

Inwestycja wiąże się z realizacją programu KPEC „Ciepło bez smogu”. Program ma zwiększać świadomość na temat zagrożeń związanych ze smogiem. W jego ramach planowane jest m.in. dostarczanie przez cały rok do odbiorców ekologicznego ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania.

fot. UMB

Prace zakończą się w grudniu. Wykonawcą jest spółka Elektrotermex, z którą we wtorek (7 sierpnia) podpisano umowę. Wartość inwestycji to 6,5 mln zł. Zadanie jest współfinansowane ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Unijne wsparcie to 2,7 mln zł.

Źródło: UMB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor