Wydarzenia 27 paź 21:35 | mk
Dalszy ciąg protestu w Bydgoszczy. Przed katedrą krzyki i modlitwa  [VIDEO, ZDJĘCIA]

kadr z nagrania, „Tygodnik Bydgoski”, Facebook

„Wolność, równość i aborcja”, „Je*** PiS”, „Je*** kler” - to niektóre hasła skandowane przez zwolenników aborcji podczas manifestacji na Starym Rynku. Protestujący otoczyli także katedrę, przed którą modlili się wierni.

Trwają protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, uznającego aborcję eugeniczną za niezgodną z Konstytucją RP. We wtorek (27 października) manifestanci zebrali się na Starym Rynku.

- Niech nas biskup usłyszy - mówiła przez mikrofon prowadząca strajk. Uczestnicy skandowali m.in.  „Wypier*****”, „Abortować Kaję Godek” (działaczkę pro life, inicjatorkę projetku „Zatrzymaj aborcję” - przyp. red.),  „Trzeba było nas nie wku****”, „Zawsze i wszędzie aborcja robiona będzie”.

Ze Starego Rynku z transparentami przeszli przed katedrę, otoczoną przez modlących się rożańcem wiernych i policję. Protestujący podjęli skandowanie proaborcyjnych haseł. W odpowiedzi broniący kościoła skandowali m.in. „Idźcie z Bogiem”, „Bóg, honor i ojczyzna”, „Tylko Polska katolicka” i śpiewali pieśni religijne.

Dzień wcześniej zwolennicy aborcji protestowali przed bydgoskim biurem Prawa i Sprawiedliwości i Bazyliką pw. św. Wincentego á Paulo, skandując hasła związane z akcją „Piekło kobiet”.

 

mk Autor