Wydarzenia 8 paź 2019 | Redaktor
Dobre wyniki bydgoskiego lotniska

fot. bw

We wrześniu bydgoskie lotnisko obsłużyło prawie 14 proc. więcej pasażerów niż w tym samym miesiącu przed rokiem - Port Lotniczy Bydgoszcz SA opublikował statystyki ruchu.

Miesiąc zamknął się liczbą 41 768 odprawionych podróżnych, co przekłada się na 13,83 proc. wzrostu rok do roku. Był to jednocześnie najlepszy wrzesień w historii portu. W ubiegłym miesiącu wykonano 1121 operacji lotniczych, czyli o niemal 33 proc. więcej niż we wrześniu 2018. Od początku roku z lotniska skorzystało 332 751 Pasażerów, co oznacza narastający wzrost liczby podróżnych o 4,08 proc.

Kolejną dobrą wiadomością z lotniska jest rozpoczęcie już od 27 października codziennych rejsów do Warszawy. Połączenie obsługiwane przez PLL LOT realizowane będzie dziesięć razy w tygodniu i pozwoli dotrzeć do stolicy w zaledwie 50 minut.

– Cieszą mnie rosnące, zwłaszcza w okresie jesiennym, statystyki lotniska, czwarty miesiąc z rzędu z przekroczoną liczbą 40-tysięcy Pasażerów, czy połączenie regionu z drugim już hubem lotniczym, co wpisuje się w strategię rozwoju portu przyjętą przez województwo. – mówi Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego. – Mimo głosom niedowiarków i malkontentów, kujawsko pomorski port lotniczy konsekwentnie się rozwija i ma dobre prognozy na przyszłość.

– Lufthansa, latająca codziennie do Frankfurtu daje możliwość szybkich i wygodnych przesiadek w ponad 200 kierunków w Europie i na świecie. Lotnisko Chopina w Warszawie, to kolejne 140 możliwości kontynuowania podróży – mówi Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz SA. – Co należy podkreślić, połączenie LOT-u do Warszawy stanowi doskonałą alternatywę dla podróży pociągiem czy samochodem po kraju, zwłaszcza że ceny biletów Bydgoszcz – Warszawa – Bydgoszcz zaczynają się już od 164 zł, a lot do Rzeszowa, Krakowa czy nawet Szczecina zajmie nam niespełna trzy godziny. Do Oslo, Mediolanu, Brukseli i wielu innych europejskich miast dotrzemy w niepełna cztery godziny. Co równie istotne – wieczorne rejsy z Warszawy umożliwią nam powrót na noc do domu. Loty przez Warszawę otwierają nam kolejne okno na świat.

Źródło: Port Lotniczy Bydgoszcz SA (oprac. red)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor