Wydarzenia 4 lip 2020 | Krzysztof Drozdowski
Duda i Trzaskowski zgadzają się co do adopcji dzieci przez pary jednopłciowe

fot. KD

Obu kandydatów na urząd prezydenta RP dzieli niemal wszystko. Jest jednak jedna rzecz, która ich połączyła. Obaj zapowiedzieli, że są przeciwko możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

- Jestem przeciw adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. W tej akurat kwestii zgadzam się z ubiegającym się o reelekcję prezydentem - powiedział w Kaliszu kandydat PO na prezydenta Rafał Trzaskowski.

Z taką samą deklaracją wyszedł prezydent Andrzej Duda. Poszedł jednak znacznie dalej mówiąc, że taki zapis należy wpisac do konstytucji.

W trakcie swojej wizyty w Szczawnie-Zdroju prezydent Duda powiedział - Uważam, że sytuacja jest prosta. Przecież politycy Konfederacji czy PSL, również duża część polityków Koalicji Obywatelskiej, głównie Platformy Obywatelskiej, deklarowali zdecydowanie, że są przeciwni adopcji dzieci przez związki jednopłciowej. Myślę, że jeżeli taka sprawa stanie, a wielu ekspertów uważa, że ona wymaga w konstytucji doregulowania, jako element ochrony dzieci i szczególnej pieczy ze strony państwa sprawowanej nad dzieckiem, to taki projekt zostanie przez nich poparty. To jest także projekt wolnościowy, bo to jest również kwestia wolności dziecka, jego praw i opieki nad nim.

Jednocześnie Prezydent Duda powiedział, że co prawda teraz to może zostac uznane za element kampanii, ale rzeczywiście tę sprawę nalezy oficjalnie uregulować, gdyż to jest ważne dla przyszłosci Polski.

 

 

inf. wpolityce.pl

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.