Wydarzenia 25 mar 15:17 | mk
Dwoje kolejnych zakażonych w województwie

fot. ilustracyjna, Pixabay

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy informuje o dwóch nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Łączenie to już 24 osoby.

Badania potwierdziły, że na COVID-19 chorują dwie osoby z powiatu bydgoskiego, młoda kobieta i młody mężczyzna. Oboje wrócili z zagranicy, przebywają w kwarantannie domowej. - Ich stan jest dobry (....). Pracownicy Inspekcji Sanitarnej będą cały czas w kontakcie z tymi osobami - informuje rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego, Adrian Mól.

Przekazuje także wiadomości o stanie hospitalizowanych pacjentów: czworo z nich przebywa w szpitalu w Grudziądzu - troje jest w stanie dobrym, jedna osoba w średnim, ale stabilnym.

W dobrym stanie jest również osoba przebywająca w szpitalu Toruniu. Szpital zakaźny w Bydgoszczy ma pod opieką sześć osób - wszystkie są w stanie dobrym - a jedna osoba przebywa w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulunologii. - [Jej stan jest] średnio ciężki, ale stabilny - informuje Mól.

Łącznie w Polsce potwierdzono 957 przypadków zakażenia. W środę (25 marca) rano Ministerstwo Zdrowia  poinformowało o śmierci dwóch mężczyzn leczonych w szpitalu we Wrocławiu, po południu przekazano informację o śmierci 71-letniego pacjenta, hospitalizowanego w Bolesławcu. Łącznie w Polsce z powodu koronawirusa zmarło 13 osób.

mk Autor