Wydarzenia 8 mar 2018 | Redaktor
Edukacja przez szachy. Drugi turniej ligowy

fot. Anna Kopeć

W sobotę 17 marca 2018 r. o godzinie 10.00 odbędzie się drugi turniej szachowy w ramach projektu Edukacja przez szachy - Pierwsza Międzyszkolna Bydgoska Liga Szachowa.

Jest to indywidualny turniej szachowy, w którym zawodnik reprezentuje szkołę do której uczęszcza. To jedyna taka cykliczna impreza dla dzieci w wieku od 6 do 18 lat, w której grać mogą zarówno debiutanci, jak i szachiści posiadający kategorie szachowe z Bydgoszczy oraz okolic. Zawody podzielone są na dwie grupy, co daje możliwość rozgrywania partii z innymi graczami reprezentującymi podobny poziom. Na koniec cyklu, który w pierwszej edycji odbywa się w wersji skróconej do 5 turniejów przewidziana jest punktacja generalna (także dla szkół) z atrakcyjnymi nagrodami.

Najbliższy turniej odbędzie się w Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park przy ulicy Fordońskiej 246. Po skończonych partiach zawodnicy będą mogli wziąć udział w pokazach eksperymentów naukowych i zwiedzać wystawę interaktywnych eksponatów w Pracowni Profesora Ciekawskiego.

Jak mówi organizator projektu Arkadiusz Matczyński, pomysł na ligę powstał po to, żeby odciągnąć dzieci od komputerów i zachęcić je do wyjścia z domu. Dlatego też na zakończenie każdego turnieju wśród wszystkich uczestników, za pomocą specjalnej aplikacji „koło fortuny” losowane są wejściówki otrzymane m.in. od Filharmonii Pomorskiej, Teatru Polskiego, Kina Helios i innych instytucji, które wspierają tę imprezę.

Wpisowe do turnieju wynosi 10 zł. Każdy uczestnik otrzymuje nagrodę. Pula nagród w całym cyklu: 10.000 zł. Liczba miejsc ograniczona!

Strona projektowa i zapisy:

http://edukacjaprzezszachy.pl

facebook: http://facebook.com/edukacjaprzezszachy

youtubue: youtube.com/Edukacjaprzezszachy

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor