Wydarzenia 13 gru 2017 | Redaktor
Gollob za Duracza, Kaczyński zamiast Planu 6-letniego

fot. Anna Kopeć

Ulica Tomasza Golloba zamiast Teodora Duracza i Aleja Prezydenta Lecha Kaczyńskiego zamiast Planu 6-letniego – wojewoda zdekomunizował bydgoskie ulice

W Bydgoszczy w sumie nowych patronów otrzyma 12 ulic i rondo. Oto inne zmiany: - ul. Generała Zygmunta Berlinga na ul. Generała Augusta Fieldorfa „Nila”, ul. Leona Kruczkowskiego na Zbigniewa Herberta, ul. Armii Ludowej na ul. ppor Danuty Siedzikówny „Inki”, ul. Oskara Langego na mjr Jana Henryka Żychonia, ul. Stanisława Lehmana na ul. Władysława Stomy, ul. Przodowników Pracy na ul. Bernarda Śliwińskiego, ul. Bolesława Rumińskiego na ul. Krzysztofa Gotowskiego, ul. płk Iwana Tałdykina na gen. Tadeusza Jordana-Rozwadowskiego, ul. Romana Chłodzińskiego na ul. Kazimierza Hoffmana, ul. Jana Piechockiego na ul. Zbigniewa Raszewskiego, rondo I Armii Wojska Polskiego będzie się nazywać rondem "Solidarności" Rolników Indywidualnych.
Jak podkreślił wojewoda, zgodnie z ustawą dekomunizacyjna z kwietnia ub. roku mieszkańcy ulic o zmienionych nazwach nie muszą wymieniać dokumentów - dowody osobiste, prawa jazdy itp. zachowują ważność. Z kolei w przypadku konieczności zmian zapisów w księgach wieczystych - operacje te będą darmowe.
Ze zmianą nazw nie poradziła sobie bydgoska rada miejska, choć ustawa nakładała na radnych taki obowiązek w terminie do 2 września 2017 roku.

r

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor