Wydarzenia 14 maj 2019 | Redaktor

Dwa złote medale i jeden srebrny dla Wyższej Szkoły Gospodarki, jeden złoty medal i dwa srebrne dla Collegium Medicum oraz jeden złoty i jeden srebrny medal dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, jeden srebrny i jeden brązowy medal dla Uniwersytetu Technologiczno Przyrodniczego - to dorobek naszych akademików w zakończonych w niedzielę (12.05) III Akademickich Mistrzostwach Polski w Brazylijskim Jiu- Jitsu.

Zawody rozegrano w formule Gi - czyli w tradycyjnym kimonie, oraz w formule No-Gi czyli bez kimona. W Mistrzostwach wzięło udział ponad 250 zawodników z 40 Uczelni Wyższych z całej Polski.

W hali UAM w Poznaniu medale dla naszego miasta zdobywali:

Artur Pujszo - złoty medal - /fomuła Gi/ w najcięższej kategorii wagowej +94,3 kg  (Wyższa Szkoła Gospodarki)

Artur Drążek - złoty medal - /formuła No Gi / w kategorii open, oraz srebrny medal  /formuła No Gi/ w kategorii do 79,5 kg  (Wyższa Szkoła Gospodarki)

Maciej Grzelak - złoty medal /formuła Gi/ w kategorii do76 kg (Collegium Medicum)

Aleksander Kowalski - złoty medal w formule No-Gi w kategorii do 67,5 kg (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego)

Magda Ulikowska (na zdjęciu) - srebrny medal /formuła Gi/ w kategorii - do 60 kg,  oraz  srebrny medal /formuła No Gi/  w kategorii do 61,5 kg (Collegium Medicum)

Natalia Jasińska - srebrny medal /formuła Gi/ w kategorii do 66 kg (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego)

Mateusz Leśnikowski - srebrny medal w formule No-Gi w kategorii do 85,5 kg oraz brązowy medal w formule Gi w kategorii do 88,3 kg (Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy)

Ryszard Pujszo

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor