Wydarzenia 16 kwi 2018 | Redaktor
Grand PiK pojechała do Katowic [WYNIKI]

Grand PiK 2018, gala wręczenia nagród/fot. Ireneusz Sanger

W Toruniu zakończył się Międzynarodowy Konkurs Artystycznych Form Radiowych i Warsztaty Sztuki Radiowej „Grand Pik 2018”. Zwyciężył utwór „Między schodami” Eweliny Kosałki-Passia z Polskiego Radia w Katowicach.

Oto pełne wyniki:

Nagrodę Główną Grand PiK 2018, ufundowaną przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, jury przyznało Ewelinie Kosałce-Passia z PR Katowice za utwór pt. „Między schodami”.

Jury postanowiło przyznać Nagrodę im. Michała Jagodzińskiego, ufundowaną przez Polskie Radio PiK, pani Aleksandrze Łapkiewicz-Kalinowskiej z Programu 2 PR za utwór pt. „Z obłokami grałem w karty”.

Jury przyznało też trzy nagrody specjalne.

Nagrodę Specjalną, ufundowaną przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, pani Magdalenie Grydniewskiej z Polskiego Radia Lublin za utwór pt.: „Listy z Ravensbrück”.

Nagrodę Specjalną, ufundowaną przez Miasto Bydgoszcz, pani Hannie Wilczyńskiej-Toczko z Polskiego Radia Gdańsk za utwór pt. „Dorota z Mątów – jedyna święta na Pomorzu”.

Nagrodę Specjalną, ufundowaną przez Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego, pani Żanecie Walentyn z Polskiego Radia PiK za utwór pt. „Mamuma”.

Jury przyznało też Wyróżnienie w Konkursie Grand PiK 2018. Nagrodę ufundowaną przez Miejskie Wodociągi i Kanalizację w Bydgoszczy otrzymała pani Ewa Łebek z Programu 2 PR za utwór pt. „Z obłokami grałem w karty”.

Jury obradowało w składzie: Katarzyna Michalak, Andrzej Brzoska, Henryk Rozen – przewodniczący

Wszystkich utworów konkursowych można wysłuchać tutaj

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor