Wydarzenia 15 lip 2020 | kd
Grzegorz Braun w Bydgoszczy prezentował swoją partię [GALERIA]

fot. Anna Kopeć

14 lipca do Bydgoszczy przyjechał poseł Konfederacji Wolność i Niepodległość Grzegorz Braun. To kolejna wizyta kontrowersyjnego polityka w naszym mieście. Tym razem celem wizyty była prezentacja swojej partii Konfederacji Korony Polskiej, która jest częścią składową partii Konfederacja.

Poseł Braun ze swoimi sympatykami spotkał się w sali Przystani Bydgoszcz na Wyspie Młyńskiej.

Podczas spotkania Braun prezentował pomysły na ukształtowanie swojej partii, które według jego słów ma być buforem pomiędzy dwiema większymi organizacjami Wolnością Korwina i Ruchem Narodowym. 

- Zamiarem naszym jest wzmacnianie Konfederacji Wolność i Niepodległość, którą współtworzymy od półtora roku razem z Ruchem Narodowym, Wolnością Korwina - powiedział Braun.

Głównym założeniem nowej partii jest powrót do ustroju monarchistycznego, który według posła Konfederacji byłby w obecnych czasach najlepszym dla Polski.

- Upominamy się o bezpieczeństwo wiary, tradycji narodowej, katolickiej, rodziny normalnej z życiem ludzkim, które się rodzi w normalnej rodzinie, chociaż nie zawsze się wychowuje w normalnej rodzinie. I upominamy się o bezpieczeństwo majętności własności Polaków - powiedział Braun przedstawiając główne założenia programowe.

kd Autor