Wydarzenia 8 wrz 13:15 | Redaktor
Jak spędzić weekend 8-10 września w Bydgoszczy? Będzie mnóstwo weekendowych atrakcji

fot. Anna Kopeć, archiwum

Przed nami kolejny weekend września. Co nas czeka? Emocje żużlowe, wioślarskie, a dla melomanów sporo ciekawej muzyki. Oto propozycje.

Piątek, sobota, 8-9 września

Przed nami 19. Mózg Festival

Trwa Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych „Mózg Festival”. Podczas tegorocznej edycji usłyszymy muzyków ze świata, zobaczymy niezwykle instalacje i performance. Wstęp na wszystkie wydarzenia za okazaniem bezpłatnego zaproszenia. Festiwalowe wydarzenia odbywać się będą w kilku lokalizacjach: Klubie Mózg, Galerii Miejskiej bwa, Teatrze Polskim.

Więcej TUTAJ.

 

Piątek, sobota, niedziela, 8-10 września

Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie, tor regatowy w Brdyujściu

Wioślarze studenci rozpoczynają rywalizację w Akademickich Mistrzostwach Europy. W Brdyujściu reprezentowane będzie ponad 80 uczelni z 21 europejskich krajów. Nie zabraknie też studentów z Bydgoszczy.

Więcej TUTAJ.

 

Piątek, 8 września

Daria Barszczyk w Światłowni

W piątek (8 września) o godz. 18.00 w bydgoskiej Światłowni wystąpi utalentowana wokalistka Daria Barszczyk.  Na pianinie towarzyszyć jej będzie Jan Gembala. Artyści nie ograniczą się do znanych i lubianych swoich wykonań znanych pieśni, wykonają także wiele utworów autorskich.

Więcej TUTAJ

 

Sobota, niedziela, 9-10 września

Europejskie Dni Dziedzictwa

Już po raz 31. obchodzimy Europejskie Dni Dziedzictwa. Co roku we wrześniu mieszkańcy europejskich miast mają okazję do bezpłatnego odwiedzenia zabytków w swoich miastach. Tegoroczną edycję EDD obchodzimy pod hasłem „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”. Z tej okazji w Bydgoszczy przygotowano szereg atrakcji dla mieszkańców i turystów.

Więcej TUTAJ.

 

Sobota, niedziela, 9-10 września

Zabytkowym autobusem do Starego Fordonu

Zapraszamy do wyjątkowej podróży zabytkowym autobusem Mercedes. W sobotę z ronda Jagiellonów, a w niedzielę z Łęgnowa. Obie wycieczki dotrą do Starego Fordonu, gdzie czekać będzie spacer z przewodnikiem. Przejazdy są darmowe, ale obowiązują zapisy. Projekt wybrany został przez mieszkańców w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski.

Więcej TUTAJ.

 

Sobota, 9 września


Godz. 10 Puchar Polski Juniorów we florecie kobiet i mężczyzn, SISU Arena, ul. Toruńska 59

Bydgoszcz będzie organizatorem jednego z trzech rozgrywanych w sezonie turniejów Pucharu Polski Juniorów we florecie kobiet i mężczyzn. Emocji nie powinno zabraknąć.

Wstęp wolny.


Godz. 11.00 Nad Niemnem w bydgoskiej bibliotece, WiMBP (dziedziniec), Stary Rynek

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na Narodowe Czytanie "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej z udziałem aktorów Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Wstęp wolny.

Więcej TUTAJ.


Godz. 12.00 Bydgoskie osiedla bez tajemnic,  ul. Bełzy (wejście do Jaru Czynu Społecznego)

Zapraszamy na dwa kolejne spacery w ramach cyklu "Bydgoskie osiedla BEZ TAJEMNIC". W sobotę czeka nas wycieczka po Wyżynach, a w niedzielę (godz. 10) po Okolu. Zaczynamy przy wejściu głównym na campus WSG przy ul. Garbary 2.

Udział w obu spacerach jest darmowy.


Godz. 16.00 Pomiędzy Wschodem a Zachodem, Pałac w Ostromecku

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowy koncert "Pomiędzy Wschodem a Zachodem". Wystąpią Hanna Okońska, Justyna Jakubowska, Przemysław Baranek. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

Więcej TUTAJ.


Godz. 20.00 Żużlowe emocje, stadion Polonii, ul. Sportowa 2


Przed nami kolejna runda Tauron Speedway Euro Championship. W Bydgoszczy rywalizować będą najlepsi żużlowcy Europy. Dla kibiców oprócz emocji sportowych przygotowano mnóstwo innych atrakcji.

Więcej TUTAJ.

 

Niedziela, 10 września


Godz. 10.00 Frymark Bydgoski, pl. Praw Kobiet, ul. Gdańska 8

Frymark to cykliczny jarmark z produktami ekologicznymi, regionalnymi i rękodziełem.

Więcej TUTAJ.


Godz. 12.00 XIV Bieg Męczeństwa i Pamięci Narodowej na Szwederowie, Wieża Ciśnień, ul. Filarecka 2

Już po raz kolejny pobiegniemy ulicami Szwederowa w biegu na 10 km, by uczcić pamięć ofiar II wojny św. na Szwederowie. Start do biegów młodzieżowych o godz. 12, do biegu głównego o 13.

Więcej TUTAJ.


Godz. 16.00 Na skrzydłach miłości, Pałac w Ostromecku

Zapraszamy na koncert "Na skrzydłach miłości", czyli najbardziej znane arie operowe i operetkowe w wykonaniu artystek związanych z Operą Nova w Bydgoszczy: Darina Gapicz – śpiewaczka operowa oraz Marianna Sybiriakova-Khikhlovska pianistka.

Wstęp wolny.

 

 

źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy, zmianr-red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor