Wydarzenia 3 kwi 2018 | Michał Jędryka
Kaja Godek w Bydgoszczy jednak wystąpi!

Kaja Godek/You Tube

Kujawsko Pomorska Szkoła Wyższa przeprowadzi konferencję naukową, której UMK - pod naciskiem lewicowej partii - nie chciało.

Jak dowiadujemy się z serwisu www tej prywatnej uczelni, konferencja odbędzie się z dokładnie takim programem, jaki został zapowiedziany. 

Tak więc w konferencji mają wziąć udział między innymi Jakub Pawlikowski z Lublina, doktor habilitowany nauk medycznych i jednocześnie doktor nauk prawnych, z tematem „Bezdroża współczesnej medycyny a sumienie lekarskie”.

Będzie też Jan Duława z Katowic, profesor nauk medycznych, prezes zarządu głównego Towarzystwa Internistów Polskich, który podzieli się refleksją na temat Czym jest, a czym nie jest medycyna?”.

O niepomyślnej diagnozie prenatalnej i jej konsekwencjach powie dr hab. Dorota Kornas-Biela z Lublina, autorka kilku książek poświęconych tym tematom.

Na rozpoczęcie konferencji ks. dr hab. Tadeusz Biesaga wygłosi wykład „Etyka i moralność w medycynie XXI wieku - wyzwania i zagrożenia”, a dr Błażej Kmieciak, bioetyk, adiunkt w Zakładzie Prawa Medycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi będzie mówił o klonowaniu człowieka i inżynierii genetycznej - czy to nauka w służbie postępu, fantazji czy szaleństwa?

Odbędzie się też wsytąpienie Kai Godek, działaczki pro-life i inicjatorki społecznego projektu "Zatrzymaj aborcję". To właśnie z jej powodu partia Razem oprotestowała konferencję, gdy miała się ona odbyć na UMK. Prorektor UMK do spraw Collegium Medicum, prof. dr hab. Grażyna Odrowąż-Sypniewska, po tym p[roteście wycofała swój patronat dla konferencji i zasugerowała, by odbyła się ona poza uczelnią. Pod żądaniem tej lewackiej partii ugięło się całe kolegium rektorskie UMK, które zgodziło się z decyzją prof. Odrowąż-Sypniewskiej. 

O sprawie pisaliśmy tutaj i w wydaniu papierowym.