Wydarzenia 6 cze 19:18 | Redaktor
Koci Fest 2024 - festiwal dla miłośników kotów i nie tylko [ZAPOWIEDŹ]

materiał ilustracyjny/archiwum

Koci Fest 2024 to czterodniowa organizowana przez bydgoskie stowarzyszenie Stukot. Potrwa od 12 do 15 czerwca. Miłośnicy kotów z całej Polski zapoznają się m. in. z odpowiednim żywieniem kotów, formami zabaw czy dbaniem o zdrowie swoich czworonogów. Zaplanowano wykłady, warsztaty, zajęcia sportowe, wystawę itd.

Bydgoskie stowarzyszenie Stukot niesie pomoc bezdomnym kotom, a przy okazji edukuje w tematyce zajmowania się tymi zwierzętami. 

- Celem festiwalu Koci Fest 2024  jest przede wszystkim przekazanie uczestnikom wartościowej wiedzy na temat szeroko pojętej opieki nad kotami. Poprzez atrakcyjną formę i połączenie edukacji, kultury, rozrywki i sportu, chcemy przyciągnąć miłośników kotów, aby mogli czerpać wartościową i przydatną wiedzę o tych zwierzętach i prawidłowej opiece nad nimi od uznanych specjalistów. Uczestnicy wydarzeń dowiedzą się wszystkiego, co jest związane z odpowiednim żywieniem kotów, zabawą z nimi czy zdrowiem. Przy okazji wartości prozwierzęcych promować będziemy także sztukę, literaturę i sport. Dostarczymy także mieszkańcom Bydgoszczy rozrywki, która przyciąga co roku coraz liczniejsze grono sympatyków (Kocie Party 3.0) - informują organizatorzy.

Czterodniowa impreza potrwa od 12 do 15 czerwca br. Na festiwal przybędzie m. in. Agnieszka Cholewiak-Góralczyk, będąca autorytetem w zakresie opieki nad kotami. Wolontariusze stowarzyszenia Stukot przeprowadzą warsztaty pn. „Zabawki dla kota – zrób to sam!”. Natalia Dzięgielewska opowie o terapeutycznej roli kotów, a Julia Morawska przeprowadzi wykład pt. „Kocia domowa apteczka. Jak przygotować kociego pacjenta do wizyty i badania?”. Najczęstsze ignorowane objawy chorobowe u kotów”. Poza wykładami zaplanowano również zajęcia z pilatesu, warsztaty z wyplatania mat węchowych, wystawę książek oraz fotografii o kociej tematyce, koncert oraz kocią zabawę w pubach. Na niektóre punkty festiwalu trzeba kupić bilety-cegiełki. Obowiązują zapisy. Festiwal KOCI FEST 2024 objęty został Patronatem Prezydenta Bydgoszczy.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy, organizatorzy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor