Wydarzenia 18 lip 2018 | Redaktor
Kolejna budowa, tym razem rondo na Prądach

materiał ilustracyjny /fot. bw

Rozpoczyna się budowa ronda na połączeniu ul. Łochowskiej i Nakielskiej. Powstanie tam też ścieżka rowerowa. W pierwszym etapie prac ulica będzie przejezdna w obu kierunkach.

Dzisiaj (18 lipca) rozpoczyna się budowa ronda, które połączy ulice Łochowską, Nakielską, Lisią, Sicieńską i Agatową. W pierwszym etapie prac ulica będzie przejezdna w obu kierunkach, chociaż pasy ruchu mogą być przewężone. Już teraz kierowcy jadący z centrum w kierunku Łochowa na wysokości zatoki autobusowej naprzeciwko komisu samochodowego napotkają zawężenie jezdni. W czasie budowy należy liczyć się z ograniczeniem prędkości do 30 km/h. Utrudniony może być również wjazd i wyjazd z ul. Lisiej. Wykonawca zamierza zakończyć podstawowe prace związane z budową ronda jeszcze jesienią. Pozostałe, mniej uciążliwe roboty, wiosną przyszłego.

Poza rondem, które połączy ze sobą wcześniej wspominane ulice, zostanie także wybudowana ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Łochowskiej i wpięta do ścieżki rowerowej na terenie gminy Białe Błota, prowadzącej przez Łochowo, Łochowice w kierunku Nakła. Za rondem powstaną zatoki autobusowe. Ta, w której w tej chwili autobusy kończą swoją trasę i ruszają z powrotem w kierunku do centrum, będzie wydłużona. Wokół ronda poza dwukierunkowymi ścieżkami dla rowerów, powstaną także chodniki. Ustawione zostanie również nowe oświetlenie uliczne.

W przyszłym roku planowane są główne prace przy budowie węzła z trasą ekspresową S5 (Bydgoszcz Miedzyń). Po zakończeniu rozbudowy ul. Grunwaldzkiej zlecona zostanie natomiast rozbudowa ul. Nakielskiej od Bronikowskiego do Łochowskiej.

Źródło: ZDMiKP

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor