Wydarzenia 1 wrz 2020 | kp
Koronawirus w muzeum w Grudziądzu. Placówka nieczynna do odwołania

Muzeum w Grudziądzu - dawny klasztor benedyktynek, fot. AlexKazakhov, domena publiczna

W Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu jeden z pracowników jest zakażony koronawirusem. Budynek zamknięto dla zwiedzających, a obecnie część personelu objęto kwarantanną.

– Jeden z pracowników Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu ma pozytywny wynik testu na koronawirusa SARS-CoV-2. W związku z tym wszyscy pozostali pracownicy tej jednostki zostali objęci kwarantanną i oczekują na przeprowadzenie testów na obecność wirusa – poinformowano wczoraj wieczorem (31 sierpnia) na mediach społecznościowych. Wszyscy pracownicy czują się dobrze, ale placówka będzie nieczynna do odwołania.

Załoga muzeum zmuszona do chwilowej przerwy w pracy zachęca do odwiedzania wystawy na grudziądzkim Rynku, która poświęcona jest 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Przygotowano ją kilka dni wcześniej. Będzie ją można oglądać do 14 września. 

fot. Facebook Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu

Wystawa „Bitwa Warszawska – stulecie zwycięstwa. Grudziądz w dobie wojny polsko-bolszewickiej” powstała w ramach projektu „Wygrać Polskę czyli „Cud nad Wisłą”. Grudziądz w 1920 roku w dobie wojny o granice i niepodległość”.

źródło: Facebook Muzeum w Grudziądzu

kp Autor