Wydarzenia 18 paź 2018 | Redaktor
Latos: Obniżę czynsze ADM

fot. bw

Tomasz Latos oświadczył dziś (18 października), że jak zostanie prezydentem Bydgoszczy, obniży czynsze w mieszkaniach ADM. - Od początku kadencji Rafała Bruskiego wzrosły z 5,30 zł do 10,80 zł – mówił kandydat Prawa i Sprawiedliwości na konferencji prasowej.

- Wielokrotnie przychodzili do mojego biura mieszkańcy, którzy narzekali na wysokie stawki czynszów mieszkań adeemowskich – mówił na konferencji prasowej kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Bydgoszczy. – Rolą prezydenta jest stać po stronie mieszkańców.

Latos dodał też, że właśnie wysokie czynsze ADM to jeden z najczęstszych tematów, który poruszają w rozmowach z nim bydgoszczanie, gdy rozdaje ulotki w kampanii wyborczej.

Jego zdaniem, przy niskich zarobkach w stosunku do średniej krajowej, mamy w Bydgoszczy jedne z najwyższych czynszów w stosunku do reszty naszego kraju. – Nie może być tak, że włodarz miasta szuka pieniędzy brakujących w budżecie w kieszeniach bardzo często najuboższych mieszkańców – mówił.

Przypomniał, że 10,80 złotych za metr kwadratowy to cena tylko za powierzchnię, a do tego mieszkańcy muszą jeszcze ponosić inne koszty związane z utrzymaniem mieszkania. – W jaki sposób mają sobie poradzić z udźwignięciem tego typu wydatków? – mówił. I dodał: - Od początku kadencji Rafała Bruskiego czynsze wzrosły o ponad 100 proc. z 5,30 zł.

Mówił też o standardzie mieszkań komunalnych, w których są jeszcze piece węglowe i toalety na klatkach schodowych.

Posła wsparła radna Grażyna Szabelska. – Wspólnie z radnymi apelowaliśmy wielokrotnie do prezydenta Bruskiego o obniżenie czynszów – mówiła. – Ale nie odpowiadał pozytywnie na nasze racjonalne argumenty.

Wypomniała też prezydentowi, że nie spotykał się z radnymi i mieszkańcami. – Doszło nawet do kuriozalnej sytuacji, że podniesiono czynsze za mieszkania socjalne jednorazowo o 50 porc. – mówiła. – Mieszkańcy wyszli na ulice i dopiero pod wpływem protestów pod ratuszem prezydent przyznał się do błędu.

Na pytanie, skąd weźmie pieniądze, aby budżet się zbilansował w przypadku obniżki stawek czynszów, Latos odpowiedział: - Rolą dobrego gospodarza jest działać tak, aby te pieniądze znaleźć, a nie iść po linii najmniejszego oporu i szukać tych paru brakujących złotówek w kieszeniach emerytów i rencistów. Dokonam zmiany, rozumiejąc potrzeby mieszkańców Bydgoszczy.  

bw

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor