Wydarzenia 4 cze 2018 | Redaktor
Latos: Zawisza wróci do Bydgoszczy

Poseł Tomasz Latos w środku. Po lewej radny Tomasz Rega, po prawej radny Jarosław Wenderlich/fot. Anna Kopeć

Piłkarze Zawiszy będą trenować i grać na stadionie Zawiszy – poseł Tomasz Latos oraz radni Tomasz Rega i Jarosław Wenderlich nie mają wątpliwości jaka przyszłość czeka bydgoski zespół. – Po wyborach będziemy mogli podjąć taką decyzję – zapewnił Latos.

Poseł i radni spotkali się dziś (4 czerwca) z dziennikarzami na stadionie Zawiszy przy ul. Gdańskiej w Bydgoszczy. Poseł Tomasz Latos i zarazem kandydat na prezydenta Bydgoszczy, pogratulował awansu do piątej ligi piłkarzom i wszystkim związanym z drużyną prowadzoną  przez Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza Bydgoszcz . Wyraził nadzieję, że zespół, śladem innych odradzających się w Polsce klubów, będzie walczył co roku o awans do wyżej klasy rozgrywkowej.

Podkreślił, że Zawisza został skazany na banicję i ta decyzja jest niezrozumiała. Obecnie drużyna rozgrywa mecze gościnnie na boisku w Potulicach.

Radny Jarosław Wenderlich nawiązał do uchwały Rady Miasta, która zobowiązuje obecnego prezydenta, aby uczynił wszystko, żeby zespół Zawiszy wrócił do Bydgoszczy.  Zauważył, że Rafał Bruski do tej pory nie zrobił nic, by wykonać uchwałę i jedynie napisał imiennie adresowane listy do radnych, w których zawarł ultymatywne żądanie podpisania przez nich gwarancji bezpieczeństwa rozgrywania meczów.

Radny podkreślił, że „to w kompetencjach prezydenta jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców” i to on „ma wszelkie ku temu narzędzia”. Między innymi są to konsultacje z komendantami policji i prokuratorami w ramach prac komisji bezpieczeństwa i porządku, której jest przewodniczącym. Jest też zwierzchnikiem straży miejskiej. – Idąc absurdalnym tokiem rozumowania prezydenta, tam, gdzie dochodzi do kolizji drogowych, należałoby zakazać przejazdu przez te ulice – podsumował Wenderlich. Poseł Latos dodał, że „widać wyraźnie dlaczego prezydent wybudował Torbyd bez trybun”. – Boi się kibiców – podsumował.

Radny Tomasz Rega przypomniał, że „radni od dawna apelują o rozwiązanie problemu” i są gotowi do rozmów. – Ale jak tylko wokół Zawiszy zaczyna się dziać dobrze, to prezydent czyni wszystko, by było źle – mówił.   

Przypomniał też ulotkę propagandową Rafał Bruskiego z wyborów prezydenckich, w której można przeczytać m.in.:

„Sport to zawodnicy i kibice (...). Bydgoszcz chce i może być miastem sportu. Dlatego proponuję szczegóne traktowanie dyscyplin i klubów towrzących markę Bydgoszczy i dumę kibiców, w tym żużel w Polonii (tradycja) i piłka nożna w Zawiszy (wielka tęsknota kibiców za sukcesami) - markę i tradycję buduje się długo, niszczy szybko (...). 

Wsparcie dla Zawiszy w tworzeniu Bydgoskiej akdemii Piłkarskiej - spójnego systemu szkolenia dzieci i młodzieży we współpracy z innymi bydgoskimi klubami piłkarskimi (...).”

 

Miasto bez sternika? - opinia na blogu Zawisza 1946.pl

Bydgoski sport upada - alarmował w 2017  roku „Tygodnik Bydgoski”

Zawisza awansował, policja „świętowała”

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor