Wydarzenia 30 lip 2022 | ak
Letnie Brzmienia. Gwiazdy muzyki zaśpiewają na Wyspie Młyńskiej

Na Wyspie Młyńskiej wystąpi m.in. Krzysztof Zalewski/fot. archiwum, maczu

Z cyklu wakacyjnej trasy Letnie Brzmienia na Wyspie Młyńskiej wystąpią czołowi polscy artyści - Zalewski, Sobel i Kwiat Jabłoni. Wydarzenie 4 sierpnia zainauguruje Zalewski. Koncerty będzie biletowane.

Letnie Brzmienia to ogólnopolska trasa koncertowa topowych polskich artystek i artystów. To wakacyjny cykl ponad 100 koncertów na świeżym powietrzu, które odbędą się w 13 miastach: Gdańsku, Lublinie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Rzeszowie, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy, Katowicach, Bielsku-Białej, Krakowie oraz Gorzowie Wielkopolskim. Zwieńczeniem cyklu Letnich Brzmień będzie dwudniowe wydarzenie (10-11 września 2022 r.) na Malcie w Poznaniu.

Wydarzenie po raz pierwszy odbędzie się również w Bydgoszczy na Wyspie Młyńskiej. W czwartek, 4 sierpnia wystąpi Zalewski. Przełomem w jego twórczości była wydana w 2016 r. płyta „Złoto”, która przyniosła przebojowe „Miłość, Miłość” i „Polsko”. Kolejne sukcesy to albumy: „Zalewski śpiewa Niemena” oraz „Zabawa” (2020 r.). Zalewskiego można też oglądać na kinowych ekranach, m.in. w filmie „Bo we mnie jest seks” i „Piosenki o miłości”.

W piątkowy wieczór, 5 sierpnia, na scenie pojawi się Sobel - jeden z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się artystów w Polsce, świetnie odnajdujący się zarówno w gatunkowym popie jak i hip hopie. Najpierw platyną pokrył się minialbum „Kontrast”, a już rok później longplay „Pułapka na motyle” zyskał status poczwórnej platyny!

Na zakończenie cyklu koncertów w Bydgoszczy, w sobotę, 6 sierpnia wystąpi Kwiat Jabłoni. Utalentowani i doceniani przedstawiciele młodego pokolenia, twórcy świetnie przyjętych albumów: „Niemożliwe” (podwójna platyna), „Mogło być nic” (platyna). Oryginalne brzmienie, milionowe wyświetlenia teledysków oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się ich znakiem rozpoznawczym. 

Letnie Brzmienia Bydgoszcz - harmonogram koncertów:
Wyspa Młyńska, ul. Mennica 10, Bydgoszcz

4.08, godz. 20:00 – Zalewski
5.08, godz. 20:00 – Sobel
6.08, godz. 20:00 – Kwiat Jabłoni

Więcej informacji:

www.letniebrzmienia.pl
www.facebook.com/letniebrzmienia
www.instagram.com/letniebrzmienia

ak Autor