Wydarzenia 14 cze 2019 | Redaktor
Liga szachowa dobiega końca. Przed nami finałowy turniej

fot. Anna Kopeć

15 czerwca w Szkole Podstawowej nr 66 w Bydgoszczy odbędzie się 10. runda Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Będą to ostatnie rozgrywki w tym roku szkolnym.

W MLS wzięło udział w tym roku szkolnym blisko 250 uczniów w wieku od pięciu do 18 lat z prawie 50 szkół, a nawet przedszkoli. To nowatorskie przedsięwzięcie zainicjowane przez jednego z rodziców przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Sponsorami głównymi MLS są dwie firmy: Eximo Project i Enea Operator, a organizatorzy cały czas pozyskują kolejnych sponsorów i patronów. Efektem tego jest m.in. ufundowanie dwóch atrakcyjnych nagród głównych - konsol do gier od Marszałka Województwa Piotra Całbeckiego, czy telewizorów od  Fundacji Jacka Rutkowskiego „Pomagajmy Razem” oraz drukarek laserowych od Pro-Serwis.

Na każdym turnieju do zdobycia jest 12 pucharów i 24 medale, a nagrody otrzymuje każdy uczestnik.

Tutaj: formularz zgłoszeniowy.

Sobotni (15 czerwca) turniej rozpocznie się o godzinie 10.00. O godzinie 16.00 nastąpi uroczyste zakończenie z wręczeniem nagród w klasyfikacji generalnej oraz drużynowej szkół. Puchary dla najlepszych 10 szkół w cyklu ufundował prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor