Wydarzenia 10 maj 2019 | Redaktor
Majowy Festiwal Muzyki Współczesnej NOWA MUZYKA

fot. ilustracyjna Pixabay

VII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej NOWA MUZYKA rozpoczyna się w piątek (10 maja). Gratka dla miłośników muzyki potrwa pięć dni.

Dyrektorem Festiwalu jest Piotr A. Komorowski z Wydziału Edukacji Muzycznej UKW, który zaprasza: „Mam zaszczyt zaprosić Państwa na VII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej NOWA MUZYKA. W dniach 10-14 maja odbędzie się siedem koncertów pełnych nowych dźwięków i brzmień, które otworzą przed Państwem fascynujący świat nieokiełznanej wyobraźni współczesnych twórców. Jak zawsze przedstawią oni swoje najnowsze dokonania. Celem naszego festiwalu od początku była prezentacja oryginalnej i ambitnej muzyki w najlepszym wykonaniu, a tegoroczny program jest tego najlepszym dowodem. Zapraszam do spotkań z NOWĄ MUZYKĄ!”

W programie festiwalu zaplanowano m.in. pokaz filmów krótkomentrażowych i animacji z muzyką oraz koncert studentów kompozycji bydgoskiej Akademii Muzycznej. Swój koncert dadzą także kompozytorzy z kujawsko-pomorskiego Oddziału ZKP oraz kompozytorzy z Gdańska. Miłośnicy współczesnej muzyki kameralnej będą mieli okazję posłuchać koncertu „Od sola do kwartetu". Ostatniego zaplanowano koncert muzyki elektronicznej „Sam na sam z komputerem".

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Więcej szczegółów na stronie UKW

Pełny program festiwalu znajduje się na stronie internetowej festiwalu pod adresem: nowamuzyka.bydgoszcz.pl

 

 

Źródło: UKW w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor