Wydarzenia 7 paź 2018 | Redaktor
„Malarz z Miedzynia” – wandal zaatakował mural Golloba

fot. Faceboo/Adam Goździewski

Mural Tomasza Golloba na Miedzyniu został zniszczony kilkanaście godzin po odsłonięciu. Wstrząsający filmik zamieścił w mediach społecznościowych Adam Goździewski, kandydat na radnego z listy Kukiz’15.

Mural „Tomasz Gollob - jesteśmy z Tobą” odsłonięto w sobotę (6 października). Na drugi dzień był już pomazany farbą.

Adam Goździewski, kandydat Kukiz’15 na radnego w wyborach samorządowych zamieścił w mediach społecznościowych film, który obejrzało kilkadziesiąt tysięcy ludzi.  – To co się tu zdarzyło, to jakiś skandal – mówi drżącym głosem. – To woła o pomstę do nieba. Jeśli nawet nie lubimy jakiegoś sportowca, to co tutaj się stało to szok. Gollob był idolem, ja chciałbym, żeby moi synowie mieli takiego idola. To był człowiek, który od zera stał się bohaterem, naszym bydgoskim bohaterem.

Oburzenie incydentem wyraziły bydgoskie media i politycy. Prezydent Rafał Bruski zadeklarował, że „jako Miasto sfinansujemy odmalowanie muralu”. Poseł Tomasz Latos w rozmowie z „Tygodnikiem”  zaapelował o zamontowanie miejskiego moniotringu w tym i w wielu innych miejscach, tak aby „już nigdy nie dochodziło do tego typu aktów wandalizmu”.  A gdyby nawet się zdarzyły, by „można szybko było ustalić sprawców”.

Ireneusz Nitkiewicz napisał na Facebooku: „Brak słów...Moja propozycja dla pomysłodawcy tego muralu Marcina Stawluka, zróbmy zrzutkę na monitoring i odnowienie. Oczywiście deklaruje wpłatę”.

Wykonawca muralu nie chce komentować zaistniałej sytuacji. - Chcę wierzyć, że to po prostu akt wandalizmu - powiedział w rozmowie telefonicznej.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor