Wydarzenia 20 sty 10:25 | kd
Marszałek nagrodzi muzealników za najlepsze projekty

fot. UMWKP

Po raz drugi zostaną przyznane nagrody dla muzealników, którzy organizują wystawy i konferencje, edukują i promują dziedzictwo naszego regionu.

Działalność muzealników na Kujawach i Pomorzu odgrywa ważną rolę w budowaniu tożsamości lokalnej i regionalnej. Doceniając ich codzienną pracę i zaangażowanie, Urząd Marszałkowski wyróżni najlepsze przedsięwzięcia muzealne w konkursie Musejon Kujawsko-Pomorskie Muzealne Wydarzenie Roku. Na zgłoszenia czekamy do 28 lutego

- mówi Beata Krzemińska, rzecznik prasowy UMWKP.

Do konkursu można zgłaszać projekty realizowane, w trzech kategoriach:

  • wystawa (ekspozycje czasowe, stałe, prezentowane zarówno w obiektach muzealnych, jak i w przestrzeni publicznej);
  • działalność naukowa i wydawnicza (publikacje, w tym e-booki i audiobooki, oraz konferencje i zakończone projekty badawcze);
  • edukacja i regionalizm (działania o charakterze edukacyjnym oraz działania promujące i popularyzujące dziedzictwo regionu).

 

- Projekty mogą być zgłaszane przez muzea lub inne podmioty prowadzące działalność w zakresie muzealnictwa, zlokalizowane na terenie województwa kujawsko-pomorskiego - tłumaczy Beata Krzemińska.

Jak informuje rzecznik prasowy UMWKP - W każdej kategorii przyznane zostaną jedna nagroda oraz dwa wyróżnienia. Zwycięzcy otrzymają statuetki Musejon, zaprojektowane i wykonane przez Sebastiana Mikołajczaka - toruńskiego artystę, stypendystę marszałka województwa.

Zgłoszenia należy dostarczyć do 28 lutego 2021 roku na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego,

plac Teatralny 2, 87-100 Toruń

z dopiskiem: Konkurs MUSEJON.

 

Na podst. UMWKP

kd Autor