Wydarzenia 24 paź 2021 | ak
Michał Sztybel został nowym szefem PO w Bydgoszczy

fot. Anna Kopeć, archiwum

W sobotę (23 października) Platforma Obywatelska wybierała swoje władze w całym kraju. W Bydgoszczy nowym szefem Platformy Obywatelskiej został zastępca prezydenta Bydgoszczy, Michał Sztybel.

Nowy przewodniczący partii Michał Sztybel, zastąpi na tej funkcji posła Pawła Olszewskiego.

„...zostałem nowym Przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w Bydgoszczy. Dziękuję głosującym za zaufanie. W szczególności dziękuję za rekomendację Prezydentowi Rafałowi Bruskiemu oraz Posłowi Pawłowi Olszewskiemu. Teraz czas na wspólne działanie! Szczegóły wkrótce

- napisał na swoim facebookowym fanpage'u Michał Sztybel.

W wyborach na przewodniczącego całej partii Donald Tusk otrzymał poparcie 99 proc. głosów "za" kujawsko-pomorskiej Platformy.

Z kolei Tomasz Lenz po raz kolejny został wybrany przewodniczącym Regionu Kujawsko-Pomorskiego, otrzymując 89 proc.głosów "za".

Regionalna platforma wybrała też swoich 26 delegatów na konwencję krajową, a w niektórych powiatach odbyły się również wybory władz powiatowych. Nowym szefem PO we Włocławku został Marek Wojtkowski, w powiecie toruńskim ziemskim Mirosław Graczyk. Szefami struktur powiatowych ponownie zostali Mariusz Trojanowski w powiecie aleksandrowskim, Jerzy Kowalski w lipnowskim, Halina Janowska-Giłka w tucholskim, a Aleksandra Nowakowska w żnińskim. 

Jak czytamy w powyborczym komunikacie, w naszym regionie członkowie PO mogli skorzystać z jedenastu lokali wyborczych. Frekwencja wyniosła 63,5 proc. 

ak Autor