Wydarzenia 13 lip 2018 | Redaktor
Modernizacji stadionu Polonii w tym roku nie będzie

Wizualizacja nowej trybuny stadionu Polonii Bydgoszcz/mat. Stowarzyszenie Pomagamy Polonii

Sensacyjną informację podał dziś serwis bydgoszcz.wyborcza.pl: „W tym roku nie rozpocznie się zapowiadana przebudowa stadionu bydgoskiej Polonii. Może nastąpi to za rok, ale to też nie jest pewne”.

Jeszcze kilkanaście dni temu na spotkaniach z mieszkańcami Bydgoszczy prezydent Rafał bruski, że „zaraz po turnieju charytatywnym dla Tomasza Golloba na plac budowy wjadą maszyny i rozpocznie się modernizacja stadionu Polonii Bydgoszcz”.

Okazuje się, że nic z tego. Serwis bydgoszcz.wyborcza.pl opublikował dziś (12 lipca) tekst pt.: „Modernizacja żużlowego stadionu w Bydgoszczy musi poczekać”. Rzecznik ratusza Marta Stachowiak tłumaczy: „Zależy nam, by zmodernizowany stadion był nie tylko wygodny i bezpieczny dla kibiców, ale spełniał również wymogi Ekstraligi Żużlowej. Takie były oczekiwania środowiska żużlowego, z którym rozmawialiśmy w ostatnich miesiącach. Po otrzymaniu niezbędnych wytycznych, projektanci wprowadzają konieczne zmiany. Zajmuje to więcej czasu, niż początkowo zakładaliśmy”.  Tutaj cały tekst na bydgoszcz.wyborcza.pl

W Internecie zawrzało. Radny SLD Ireneusz Nitkiewicz napisał na Facebooku: „Od kilku lat zabiegam wspólnie m.in. z Tomasz Puławski, Kazimierz Drozd o modernizację stadionu Polonii. Pracę miały rozpocząć się jesienią. Dziś czytam, że znowu później. Szkoda że Prezydent Bruski wiedząc jak ważny to temat dla mnie nie miał czasu żeby o tym poinformować...”

Tekst skomentował też radny Paweł Bokiej:  „Jeszcze miesiąc temu na sesji skarbnik pokazywał slajdy, na których ta inwestycja była planowana na jesień, wcześniej urzędnicy potwierdzali to na komisjach. Co takiego wydarzyło się przez te trzydzieści dni?! To celowe wprowadzanie w błąd, by prezentacja podczas sesji absolutoryjnej wyglądała okazalej?!”

Głos zabrał też Eryk Dominiczak, redaktor naczelny metropoliabydgoska.pl: „Świetne - prezydent 2 lipca mówi, że ekipy wejdą na stadion 8 października. 13 lipca - opóźnienie. Ależ to się toczy jak w kalejdoskopie”.

Z kolei społecznik Dawid Dudek w komentarzu pod wpisem prezydenta na Facebooku skomentował tak: „Panie Prezydencie, dla mnie zaczyna to wyglądać jak zwykłe kupczenie. W żywe oczy okłamał mnie Pan podczas spotkania z mieszkańcami. Zadałem pytanie co ze stadionem Polonii. Odpowiedział Pan, że dzień po zawodach dla Tomka Golloba, w październiku wjeżdża sprzęt i zaczyna się modernizacja. Jako kibic sportu liczyłem, że faktycznie coś Pan jednak robi dla sportu w Bydgoszczy. Niestety, myliłem się. W dodatku publicznie Pan KŁAMAŁ!!! Czyżby w ciągu miesiąca zmieniły się przepisy? Najzwyczajniej w świecie swoimi obiecankami chce Pan nas kupić licząc, że problem wyjdzie na światło dzienne jak najpóźniej, a najlepiej po wyborach”.

Dudek kończy swój komentarz linkiem do artykułu Bydgoszcz.wyborcza.pl i dodaje: „to jak to będzie? Modernizujemy stadion, a ja Pana przepraszam, że nazwałem Pana kłamcą czy jest Pan nim?!”

bw

Komentarz Roberta Szatkowskiego - czytaj tutaj

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor