Wydarzenia 15 paź 2018 | Redaktor
Myślęcinek, jakiego nie znacie. Wycieczki śladami tajemnic parku

materiał ilustracyjny / fot. Anna Kopeć

Leśny Park Kultury i Wypoczynku organizuje trzy wycieczki rzadko uczęszczanymi trasami, o których wielu ludzi nie wie. Pierwszy spacer ujawni nieznane zakamarki Ogrodu Botanicznego. Na drugim uczestnicy będą podglądać nocne życia zwierząt. Ostatnia propozycja to objazd szlakiem tajemnic parku.

Myślęcinek jako park powstał w latach 70., jednak historia jego terenów sięga ubiegłych wieków. Mieściły się tutaj kiedyś pola uprawne, młyn oraz browar. LPKiW chce pokazać mieszkańcom Bydgoszczy i okolic warte odkrycia, mało znane miejsca. W związku z tym organizowane są trzy wycieczki z przewodnikiem.

Pierwsza już w sobotę 20 października pn. „Tajemnice Ogrodu Botanicznego”. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć m.in. piramidę oraz ogród motyli. W planie jest również wizyta w myślęcińskiej pasiece, oglądanie panoramy Bydgoszczy, poszukiwanie najstarszego dębu oraz żywej skamieniałości – metasekwoi chińskiej. Spacer rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa około dwie godziny. Zbiórka na parkingu przy wejściu od ulicy Konnej. Koszt to 10 zł od osoby.

Druga wycieczka, w sobotę 27 października, to nocne zwiedzanie ogrodu zoologicznego. Tym razem uczestnicy będą mogli przekonać się, co zwierzęta robią, gdy zapadnie zmrok. Początek spaceru o godz. 18.00 w pawilonie Akwarium Terrarium. Maksymalna liczba uczestników to 60 osób (nastąpi podział na dwie grupy), a biorący udział muszą mieć więcej niż 7 lat. Spacer potrwa około dwie godziny. Koszt to 30 zł od osoby.

Natomiast trzecia propozycja, w niedzielę 4 listopada, to objazd szlakiem tajemnic Myślęcinka. Organizatorzy pokażą miejsca, do których spacerowicze rzadko docierają. Uczestnicy dowiedzą się, gdzie przebiega 18. południk, zobaczą stary wiadukt, zajrzą do Hotelu „Pałac”, a na koniec odbędzie się ognisko w Ośrodku Rekreacji Konnej. Początek o godz. 11.00, objazd potrwa około dwie i pół godziny. Maksymalna liczba uczestników - 40 osób. Koszt to 20 zł od osoby.

Bilety na wszystkie imprezy można kupić za pośrednictwem portalu Tickeo. Dodatkowo, wejściówki na pierwszą z imprez będą dostępne także tuż przed rozpoczęciem wycieczki u przewodnika, a na dwie pozostałe - w kasie zoo (od wtorku do niedzieli w godz. 10.00-17.00).

źródło: Leśny Park Kultury i Wypoczynku

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor