Wydarzenia 30 maj 2019 | Redaktor
Na Wyspie Młyńskiej znów zrobi się bajkowo

„Bajkowa Bydgoszcz 2017”, fot. Anna Kopeć

W niedzielę (2 czerwca) na Wyspie Młyńskiej już po raz siódmy odbędzie się piknik organizowany przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy i fundację „Rozwój UTP” z okazji Dnia Dziecka. W programie „Bajkowej Bydgoszczy” kolorowa parada oraz liczne konkursy i zabawy.

Imprezę o godz. 13.00 rozpocznie bajkowa parada przebierańców poprowadzona przez orkiestrę z Technikum Mechanicznego nr 1. Barwne postaci wyruszą z placu Wolności i pomaszerują w kierunku Wyspy Młyńskiej.

Tam na uczestników czeka wiele atrakcji, m.in. zabawy z chustami animacyjnymi, liną, dużymi dmuchanymi piłkami, klockami konstrukcyjnymi, a także malowanie twarzy, skręcanie zwierzaków z balonów czy pokaz wielkich baniek mydlanych.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców Bydgoszczy i okolic do wspólnej zabawy w rodzinnej atmosferze, i tłumaczą, że inicjatywa ma także upowszechniać wolontariat wśród młodzieży i studentów. To właśnie oni przygotowują część atrakcji.

- Poprzednie edycje cieszyły się ogromną popularnością i liczymy, że w tym roku impreza spotka się z równie dużym zainteresowaniem - podkreślają organizatorzy. 

Impreza potrwa do godz. 17.00. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na  www.facebook.com/BajkowaBydgoszcz.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor