Wydarzenia 10 sie 2018 | Redaktor

Innowacyjne rozwiązania stworzone przez naukowców z UMK zyskały uznanie w czasie Międzynarodowego Festiwalu Wynalazków Silicon Valley w USA. Wynalazki otrzymały srebrny i brązowy medal.

fot. CM UMK w Bydgoszczy

Rozwiązanie naukowców z Wydziału Lekarskiego CM UMK w Bydgoszczy zostało ponownie nagrodzone. Podczas Międzynarodowego Festiwalu Wynalazków Silicon Valley (SVIIF 2018) w Santa Clara w USA otrzymali brązowy medal targów za wynalazek „Stent wewnątrznaczyniowy o właściwościach przyspieszających gojenie się miejsca implantacji i ograniczających wystąpienie zakrzepicy”. Jego autorami są dr Maciej Gagat, dr hab. Dariusz Grzanka oraz prof. dr hab. Alina Grzanka.

W czerwcu wynalazek otrzymał Złoty Medal na Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG 2018 oraz został uhonorowany nagrodą specjalną World Invention Intellectual Property Associations WIIPA oraz nagrodą specjalną Politehnica of Bucharest.

Jednak to nie koniec sukcesów. Srebrny medal targów otrzymał wynalazek zespołu naukowców kierowanego przez dr hab. Grażynę Dąbrowską z Zakładu Genetyki Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UMK, w którego skład wchodzą również dr Justyna Boniecka i mgr Olga Narbutt. Nagrodzone rozwiązanie nosi nazwę „Sposób przygotowania materiału siewnego z użyciem biologicznego stymulatora”.

W konkursie wystartowało ponad 200 wynalazców z 25 krajów, w tym z Polski, Korei Południowej, Kanady, Tajlandii, USA, Hongkongu, Niemiec, Turcji i Rosji. Prezentowali wynalazki, innowacyjne projekty i technologie w różnych dziedzinach nauki i technologii. Zaprezentowanie osiągnięć naukowców z UMK podczas SVIIF 2018 było możliwe dzięki wsparciu finansowemu z Projektu pn. „KUBUS - Komercjalizacja Uniwersyteckich Badań i Usług”, realizowanego przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UMK w ramach Programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Inkubator Innowacyjności+”.

Źródło: CM UMK w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor