Wydarzenia 13 mar 18:28 | kd
Nie żyje dr Maria Lidia-Plenkiewicz z Wydziału Pedagogiki UKW

12 marca , w piątek studenci Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego poinformowali o śmierci swojej wykładowczyni dr Marii Lidii-Pienikiewicz.

O śmierci dr. Marii Lidii-Pienkiewicz, która zajmowała się kształceniem nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej poinformowali w mediach społecznościowych studenci:

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 12.03.2021 r. odeszła od nas Pani Doktor Maria Lidia Plenkiewicz, wieloletni, zasłużony nauczyciel akademicki. Śp. Pani Doktor swoje zawodowe życie poświęciła kształceniu nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Była osobą niezwykle otwartą na potrzeby i oczekiwania studentów. Posiadała wiedzę i doświadczenie, które przez wiele lat służyły kolejnym pokoleniom studentów i współpracowników. Jej talent organizatorski, pozytywne nastawienie, humor wprowadzały zawsze pozytywną atmosferę. Śp. Pani Doktor Maria Lidia zajmowała się edukacją językową, a w szczególności czytaniem i umiejętnościami w zakresie czytania krytycznego i twórczego.
Najbliższym składamy wyrazy szczerego współczucia
- czytamy w ogłoszeniu na facebookowym profilu Wydziału Pedagogiki UKW.
 

kd Autor