Wydarzenia 7 gru 10:46 | Krzysztof Drozdowski
Nieoficjalnie: wojsko, służba zdrowia i pracownicy DPS z obowiązkiem szczepień

fot. Anna Kopeć

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie dodatkowych obostrzeń na święta Bożego Narodzenia. Z nieoficjalnych ustaleń "Wydarzeń" Polsatu wynika, że pakiet zmian będzie zawierał m.in. obowiązkowe szczepienia dla służby zdrowia, pracowników DPS-ów i wojska.

Stan spraw przedstawia się niedobrze. Można powiedzieć: bardzo niedobrze - powiedział premier Morawiecki na temat obecnej sytuacji pandemicznej w Polsce.

Bieżąca sytuacja powoduje, że prezes Rady Ministrów zapowiedział iż na święta Bozego Narodzenia zostaną wprowadzone dodatkowe obostrzenia. 

Będziemy na pewno dyskutować o wzmocnieniu obostrzeń w niektórych miejscach dla osób niezaszczepionych - zapowiedział Morawiecki. 

Jednocześnie zarówno premier jak i prezydent zapowiedzieli, że nie skłaniają się ku wprowadzeniu powszechnego obowiązku szczepień. Taki projekt złożyli posłowie Lewicy.

Jak ustaliły "Wydarzenia" Polsatu, rządowy pakiet zaostrzenia restrykcji zakłada obowiązkowe szczepienia dla służby zdrowia, pracowników DPS-ów, wojska i być może dla nauczycieli.

Zdania wokół wprowadzenia obowiązkowych szczepień są mocno podzielone w Sejmie. Zarówno w obozie rządzącym jak i na opozycji. 

 

Inf. Polsat

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.