Wydarzenia 13 maj 2019 | Redaktor
Obroń swoje prawo. Posłowie PiS podkreślają wagę wyborów europejskich

fot. bw

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości przypomnieli na poniedziałkowej (13 maja) konferencji prasowej wagę wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński na regionalnej konwencji wyborczej, która odbyła się w sobotę (11 maja) przypomniał jaką wagę mają eurowybory. Przekonywał, że zdecydują one o przyszłości Polski. Podkreślał, jak ważna jest obrona przed bardzo poważnymi zagrożeniami. Wymienił sześć z nich. Stały się one podstawą kampanii „Obroń swoje prawo”.

Kaczyński w Bydgoszczy: Żeby Polska trwała, trzeba do tych wyborów pójść

Na poniedziałkowej (13 maja) konferencji prasowej bydgoscy posłowie PiS Ewa Kozanecka, Tomasz Latos i Piotr Król przypomnieli do czego będą przekonywać Polaków w ostatnich dniach kampanii wyborczej.

 

Poseł Latos zaznaczył, że Prawo i Sprawiedliwość nie jest przeciwne przystąpieniu do unii walutowej. Ale powinno to nastąpić w momencie, gdy Polska dogoni gospodarczo rozwinięte kraje starej Unii Europejskiej. Parlamentarzyści wskazywali też na zdobycze programów społecznych takich jak 500 Plus., 300 Plus, 13. emerytura i obniżenie wieku emerytalnego. Podkreślali, że tylko PiS jest gwarantem ich kontynuacji.

Posłowie wyrazili też sprzeciw wobec gorszego traktowania polskich konsumentów. – Nie może być tak, że na polski rynek trafiają produkty gorszej jakości – mówili.

Ewa Kozanecka i Piotr Król zadeklarowali też, że w euorwyborach poprą kandydaturę Tomasza Latosa, startującego z drugiej pozycji na liście Prawa i Sprawiedliwości. Na wątpliwość dziennikarzy, że stoi to w sprzeczności ze zdecydowanym poparciem jakiego Jarosław Kaczyński udzielił w sobotę liderowi listy Kosmie Złotowskiemu, Ewa Kozanecka odparła: - Mamy przecież demokrację.

jk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor