Wydarzenia 25 wrz 2018 | mk
Oddali 100 litrów krwi na stulecie. Sukces akcji „Mechanika”

fot. Anna Kopeć

Podczas dzisiejszej (25 września) akcji krwiodawstwa w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy oddano 25 litrów krwi. To wystarczyło, by zrealizować wyznaczony rok temu cel: łącznie 100 litrów krwi na stulecie powrotu Polski na mapę świata.

Oddawanie krwi wpisało się już w tradycję „Mechanika” – podobne akcje organizowane są od lat, kilka razy w roku. – Oddaliśmy już łącznie ponad 1000 litrów krwi – cieszą się w szkole.

W ubiegłym roku akcja została włączona w obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę pod hasłe „100 litrów na stulecia”. Organizatorzy mieli nadzieję, że w zsumowanych akcjach szkolnych od września 2017 roku do września 2018 roku uda się oddać 100 litrów krwi.

fot. Anna Kopeć

Od poprzedniej akcji do osiągnięcia celu brakowało 20 litrów. Udało się z „zapasem” - dziś w szkole oddano 25,200 litra krwi.

Do udziału zaproszeni byli pracownicy i pełnoletni uczniowie szkoły, a także wszyscy chętni bydgoszczanie. Zgłosiło się 56 krwiodawców. - Liczba uczestników przerosła nasze oczekiwania. Wszystkim serdecznie dziękujemy - mówią organizatorzy.

mk Autor