Wydarzenia 9 gru 2017 | Redaktor
Odpady z Koronowa trafią do bydgoskiej spalarni

Porozumienie podpisali prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i burmistrz Koronowa Stanisław Gliszczyński/ fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

W piątek, 8 grudnia, miasto podpisało porozumienie z gminą Koronowo w sprawie przetwarzania odpadów komunalnych. Tym samym Koronowo dołączyło do gmin, które będą utylizować odpady w bydgoskim Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych „ProNatura”.

Umowe podpisali prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i burmistrza Koronowa Stanisław Gliszczyński.

- To bardzo ważny moment. Kolejna gmina, tym razem Koronowo, włącza się w zieloną strategie dotyczącą środowiska i energii - powiedział prezydent Rafał Bruski. 

 W spotkaniu udział wzięły także władze spółki, Konrad Mikołajski – prezes zarządu i Dariusz Gręzicki – wiceprezes zarządu spółki. 

Na mocy porozumienia, odpady z Koronowa będą kierowane do bydgoskiej spalarni. Przy powstawaniu Międzygminnego Kompleksu Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura, gmina Koronowa  nie była  beneficjentem tego projektu. Teraz władze Koronowa zadecydowały, że chcą dołączyć do grona gmin, których odpady będą utylizowane w bydgoskiej spalarni. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor