Wydarzenia 8 sty 2019 | Redaktor
 Olszewski oskarża wojewodę. Bogdanowicz odpowiada

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz/fot. Anna Kopeć

Poseł parlamentarnego klubu POKO zarzucił wojewodzie kujawsko-pomorskiemu, że ten łamie prawo, bo nie płaci podatku za wynajem mieszkania w Kruszwicy. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz nazywa zrzuty nieprawdziwymi i w mediach społecznościowych publikuje dokumenty.

Poseł Olszewski zaalarmował media: "7 stycznia br. otrzymałem list od mieszkańca Kruszwicy, w którym informuje (..), że Wojewoda Bogdanowicz od wielu lat wynajmuje posiadane przez siebie własnościowe mieszkanie i nie zgłosił tego faktu w Urzędzie Skarbowym, a co za tym idzie, nie odprowadza należnego podatku".

Zamieścił też wpis w mediach społecznościowych:

Na zarzuty parlamentarzysty odpowiedział już wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz:

„W związku z nieprawdziwymi informacja i pomówieniami posła Pawła Olszewskiego informuję, że mieszkanie, które posiadam wynajmuję w sposób legalny. Odprowadzam podatek w formie zryczałtowanej. Panu posłowi radzę dokładniej sprawdzać niepotwierdzone informacje. Niezwłocznie jutro przekaże stosowne dokumenty premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Poniżej dwa przykładowe potwierdzenia przelewów do US jeden z 2016, drugi z 2018 roku”.

 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor