Wydarzenia 26 maj 2020 | Redaktor
Ostrzeżenie GIS: Szkodliwy olej w polskich sklepach!

fot. GIS

Główny Inspektorat Sanitarny  wydał ostrzeżenie o niebezpiecznej dla zdrowia partii oleju ryżowego która trafiła do naszych sklepów. Powodem wycofania produktu jest wysoki poziom niebezpiecznych dla zdrowia estrów glicydowych oraz oleju mineralnego i węglowodorów nasyconych.

Rizi - Olej z ryżu, 500 ml, to kolejny produkt niebezpieczny który trafil do naszych sklepów. GIS na swojej stronie i profilach społecznościowych informuje: 

Na podstawie badań przeprowadzonych przez władze Niemiec stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu estrów glicydowych (2,37 ± 0,67 mg/kg) oraz wysoki poziom oleju mineralnego (w tym węglowodorów aromatycznych (MOAH): 25,0 ± 7,5 mg/kg i węglowodorów nasyconych (MOSH): 59,5 ± 17,8 mg/kg) w partii oleju z ryżu objętej komunikatem.

Holenderski podmiot Heuschen & Schrouff Oriental Foods Trading, importer produktu poinformował swoich odbiorców o ryzyku związanym z produktem.

Państwowa Inspekcja Sanitarna nadzoruje proces wycofywania i działania podejmowane przez odbiorców produktu w Polsce. Konsumenci, którzy kupili produkt o wskazanym w komunikacie numerze partii, nie powinni go spożywać.

Szczegóły dotyczące wycofanego produktu:
Produkt – Rizi Olej z ryżu, 500 ml
Importer – Heuschen & Schrouff Oriental Foods Trading
Kraj pochodzenia – Tajlandia
Numer partii – RBHSSC11A
Data minimalnej trwałości – 11.03.2021

 

Żródło: GIS

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor