Wydarzenia 4 wrz 2020 | kp

W sobotę (5 września) odbędzie się oficjalne otwarcie sezonu na bydgoskim lodowisku. Tego dnia mieszkańcy będą mieli okazję pojeździć na łyżwach w rytm muzyki puszczonej przez DJ-a.

Pandemia koronawirusa wpłynęła także na plany Torbydu – w marcu sezon łyżwiarski skrócono,  obiekt zamknięto. Po raz ostatni w pełnym wymiarze lodowisko funkcjonowało pół roku temu.

Amatorzy jazdy na łyżwach w tym roku wyjątkowo mogli nadrobić te starty w wakacje. W związku z pytaniami mieszkańców, operator Torbydu zdecydował, że obiekt zostanie otwarty o prawie miesiąc szybciej, niż w latach ubiegłych (więcej czytaj tutaj). Pomimo częściowego dostępu do obiektu już w sierpniu, oficjalne otwarcie tradycyjnie zaplanowano na wrzesień.

– Wakacje się zakończyły, pogoda nie rozpieszcza, najwyższa pora na sporty halowe i powrót na lód – ogłasza bydgoskie lodowisko. W sobotę (5 września) na Torbydzie na mieszkańców czekać będą specjalne atrakcje.

fot. Torbyd

Od godziny 11.00 do 14.00 szkółki i kluby przedstawią swoją ofertę nauki jazdy, tańca i gry w hokeja. Poza tym tłumaczyć będą tajniki jazdy na łyżwach. Z kolei wieczorem, od 19.00 do 22.00, trwać będzie disco-ślizgawka z DJ-em. Torbyd zaplanował także niespodzianki – 200 pierwszy osób, które wybiorą się na disco-ślizgawkę, dostaną drobny upominek.

Na podstawie: Torbyd

kp Autor