Wydarzenia 26 sty 13:57 | Redaktor
Pani Zofia skończyła 100 lat i zna receptę na długowieczność

fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Księgowa czerpiąca radość z czasu spędzanego na działce otrzymała medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Wicemarszałek Zbigniew Ostrowski złożył wizytę Zofii Gertych (26 stycznia).

Bydgoszczanka Zofia Gertych urodziła się 8 stycznia 1923 roku. Była najmłodsza spośród czwórki rodzeństwa. Ukończyła szkołę średnią o profilu ekonomicznym w Bydgoszczy. Studiowała administrację na toruńskim Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, a tytuł magistra w tej dyscyplinie zdobyła na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoją karierę zawodową rozwijała w księgowości, zdobywając coraz wyższe stanowiska w różnych bydgoskich przedsiębiorstwach, zostając dyrektorem ekonomicznym. Z mężem Alfonsem wychowała troje dzieci. Doczekała sześciorga wnucząt i sześciorga prawnucząt. Wolne chwile spędzała uprawiając ogródek działkowy i relaksując się w otoczeniu przyrody. Obecnie nadal mieszka w Bydgoszczy. To pasjonatka teleturniejów, lubi rozwiązywać krzyżówki i łamigłówki, zaczytuje się w ulubionej literaturze.

fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Rodziny mieszkańców regionu, którzy w 2023 roku kończą sto lat, a także starszych, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 56 62 18 344 i adresem e-mail: stulatkowie@kujawsko-pomorskie.pl.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej w zakładce Rówieśnicy Niepodległej.

 

Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor