Wydarzenia 29 wrz 15:02 | Krzysztof Drozdowski
PILNE! Rząd reaguje na koronawirusa. Nowe obostrzenia

W związku z pogarszającą się sytuacją związaną z narastającą zachorowalnością na koronawirusa, Ministerstwo Zdrowia wprowadza nowe obostrzenia.

Nowe obostrzenia wprowadzane dotkną głównie strefy żółtą oraz czerwoną. Jednakże niektóre zasady będą obowiązywały również w strefach zielonych.

 - W strefie żółtej ograniczenie zgromadzeń i wesel do 75 osób, natomiast w strefie czerwonej obowiązywać będzie limit 50 osób - poinformował dzisiaj na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zmianie ulegną również zasady dotyczące lokali gastronomicznych.

 - Wiąże się to z tym, że kończy się sezon letni i w związku z tym imprezy będą przenosiły się do środka. Działalność będzie ograniczona do godz. 22. - powiedział szef resortu.

Pary planujące duże wesela również muszą poddać się nowym rozporządzeniom. Jak zapowiedział minister - Chcemy wprowadzać obostrzenia lokalnie, a nie w całym kraju. Będziemy stosować nowe narzędzia. Po pierwsze w strefie zielonej limit osób na weselach liczba będzie zmniejszony ze 150 do 100. W strefie żółtej limit będzie zredukowany ze 100 do 75, a w strefie czerwonej pozostanie na poziomie 50 osób.

To nie jedyne zmiany. Dotychczas nakaz zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej obowiązywał jedynie w strefie czerwonej. Teraz przepis ten zostaje rozszerzony również o strefę żółtą.

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.