Wydarzenia 13 cze 2018 | Redaktor
Płać i płacz. Od piątku opłata za parking przed Łuczniczką

fot. Anna Kopeć

Parkingi przed obiektami Łuczniczki - Torbydem i halami sportowymi - będą płatne. System zostanie wprowadzony już od piątku (15 czerwca).

Na początku stycznia przed Torbydem i halami sportowymi zainstalowano parkomaty. Zapowiadano, że od 1 lutego ruszy system płatnego parkowania. W marcu parkomaty zniknęły. Jednak Łuczniczka nie wycofała się z pomysłu poboru opłat za parkowanie.

Od piątku (15 czerwca) od godziny 10.00 zostanie uruchomiony system płatnego parkowania przy obiektach sportowych zarządzanych przez Halę Sportowo-Widowiskową Łuczniczka, w tym przed Torbydem.

Opłata będzie wynosić złotówkę za każdą rozpoczętą godzinę parkowania, przez cały tydzień (weekendy również), 24 godziny na dobę każdego miesiąca. Szczegółowe informacje są umieszczone w regulaminie, znajdującym się przy każdym parkomacie.

W przypadku rozgrywania meczy zespołów seniorskich (Łuczniczka S.A., Astoria Bydgoszcz, Artego Bydgoszcz) parkingi będą wolne od opłat godzinę przed rozpoczęciem meczu, w czasie meczu i godzinę po zakończeniu meczu.

Już na początku roku pomysł płatnych parkingów wywołał oburzenie mieszkańców Bydgoszczy. Budowa Torbydu i tak znacząco zmniejszyła liczbę miejsc parkingowych. Zarządcy terenu przy HSW Łuczniczka tłumaczyli, że pobór opłat ma zapewnić przepustowość parkingu, bowiem przed obiektami zostawiają auta na wiele godzin m.in. studenci pobliskiej szkoły wyższej.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor