Wydarzenia 29 sty 2019 | Redaktor
Po służbie uratowali kobietę z płonącego mieszkania

fot. KWP w Bydgoszczy

Dwaj policjanci w czasie wolnym od służby pomogli starszej kobiecie wydostać się z płonącego mieszkania przy ul. Grunwaldzkiej.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (25 stycznia) tuż przed godziną 23.00. Wówczas będący po służbie st. post. Wojciech Mikulski i st. post. Patryk Sławiński z bydgoskiego Śródmieścia, przejeżdżając ul. Grunwaldzką w Bydgoszczy, zauważyli dym wydobywający się z jednego z budynków. Zatrzymali się, aby sprawdzić, co się dzieje.

Na miejscu rozpytali postronne osoby. Okazało się, że służby ratunkowe zostały już powiadomione. Dowiedzieli się jednak również, że na objętym pożarem ostatnim piętrze kamienicy najprawdopodobniej znajduje się starsza kobieta. Funkcjonariusze natychmiast weszli do budynku. Gęsty dym ograniczał im widoczność. Użyli latarek w telefonie i dotarli do drzwi mieszkania, w którym był pożar.

Tam o pomoc wołała starsza kobieta. Funkcjonariusze pomogli wyjść jej z korytarza, a następnie na podwórko, gdzie została już przekazana przybyłym na miejsce służbom.

Policjanci pomagali też w zabezpieczaniu miejsca zdarzenia, nie dopuszczając postronnych osób w obszar działań straży pożarnej.

źródło: KWP, oprac. mk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor