Wydarzenia 5 sie 2019 | Redaktor
Podróż do krainy owadów pożytecznych [ZAPROSZENIE]

fot. ilustracyjna Pixabay

Myślęcińskie zoo i Ogród Botaniczny łączą siły, by we wtorek (6 sierpnia) pokazać świat owadów pożytecznych. W programie m.in. wizyta w pasiece i gra terenowa.

Na początku uczestników czeka spotkanie z pszczelarzem Mateuszem Andryszakiem, który w Myślęcinku prowadzi pasiekę. Podczas prelekcji wszyscy będą mogli poznać świat pszczół i innych stworzeń zapylających rośliny niezbędne do życia ludzi i zwierząt oraz przekonają się, które kwiaty są najbardziej przyjazne dzikim zapylaczom.

Następnie pozyskaną wiedzą będzie można pochwalić się podczas gry terenowej w Ogrodzie Zoologicznym około godziny 12.00 . Zabawa połączy się z misją - jednym z zadań będzie posadzenie czekającej w zoo rośliny, z obecności której ucieszą się mające w Myślęcinku dom pszczoły i ich skrzydlaci kuzyni. Na sam koniec wszyscy zostaną obdarowani nasionami roślin przyjaznych zapylaczom i dzięki temu każdy w domu, na balkonie czy działce będzie mógł pomagać owadom pożytecznym.

Spotkanie „O owadach pożytecznych” rozpocznie się o godzinie 10.00 przy wejściu do Ogrodu Botanicznego od strony ulicy Jeździeckiej.

To czwarta już edycja myślęcińskich spotkań promujących działania na rzecz owadów pożytecznych. Jest to element kampanii dydaktycznej „O bioróżnorodności słów kilka”, którą prowadzą ośrodki Leśnego Parku, a która łączy poznawanie świata flory i fauny z motywacją do działania na rzecz jego ochrony.

Spotkanie jest bezpłatne, jednak należy się na nie zapisać. Grupa liczyć będzie maksymalnie 40 osób (są jeszcze wolne miejsca). Zapisy od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 pod numerem tel. 885 550 395.

źródło: Myślęcinek.pl 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor