Wydarzenia 3 paź 2020 | Jarosław Aleksander
Polak zatrzymany w Niemczech. Zawartość bagażnika szokuje!

fot. YT

Podczas rutynowej kontroli drogowej niemiecka drogówka nakazała by kierowca otworzył bagażnik. To co przewoził tam 34-letni polak spowodowało jego zatrzymanie i ogromne kłopoty.

Niemieccy policjanci zainteresowali się autem zaparkowanym przy trasie A13. Auto znajdowało się niedaleko Berlina w Rastplatz Am Kahlberg Ost. Podczas kontroli policjanci zajrzeli do bagarznika auta. Szok spowodowany odkryciem zawartości bagażnika szybko za skutkował aresztowaniem naszego rodaka.

 

Kierujący przewoził swoim autem 200 kilogramów monet o wartości jednego i dwóch euro. Łącznie w samochodzie znajdowało się aż 24 tys. sztuk monet o łącznej wartości 36 tys. euro.

 

To więcej niż limit 10 tys. euro. Tylko tyle można wwozić w gotówce do legalnie, Niemiec bez zgłoszenia.

 

W Niemczech obowiązują bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące transportu gotówki. Zgodnie z prawem Unijnym przewożenie dużych kwot wymaga zezwolenia. Kara jaką przewiduje niemieckie prawo za ten czyn to nawet milion euro!

 

Polak mimo oczywistych dowodów nie przyznał się do winy oraz nie ujawnił jak wszedł w posiadanie tak dużej ilości monet. Trawa śledztwo w sprawie. Niemiecka policja zwróciła się także do Polski w pomoc w wyjaśnieniu zajścia.

 

Na podstawie: dw.de

Jarosław Aleksander Autor

Katolicka Bydgoszcz