Wydarzenia 2 maj 11:24 | kd
Policja weszła jednocześnie do 7 mieszkań. Zatrzymała podejrzanych o usiłowanie zabójstwa w Niemczu [VIDEO]

W środę (27.04.2022 r.), wcześnie rano policjanci, Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy, wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Przestępczości Narkotykowej i Pseudokibiców KMP w Bydgoszczy, weszli jednocześnie do siedmiu mieszkań na terenie Bydgoszczy, Niemcza i Maksymilianowa. W ten sposób zrealizowali nakazy prokuratorskie dotyczące zatrzymania osób i przeszukań mieszkań do śledztwa prowadzonego w sprawie usiłowania zabójstwa.

Jak wynika z ustaleń kryminalnych, w nocy z 29 na 30 grudnia ubiegłego roku nieznani  sprawcy napadli mieszkańca Bydgoszczy, w zajezdni autobusowej w Niemczu pod Bydgoszczą. Oblali pokrzywdzonego kwasem siarkowym  pozostawili go w odludnym, odosobnionym miejscu, co bezpośrednio naraziło na niebezpieczeństwo jego życie. Pokrzywdzony zdołał dotrzeć do zabudowań mieszkalnych, a następnie trafił do jednego z bydgoskich szpitali. Z uwagi na ciężkie obrażenia ciała został przewieziony do Szpitala Specjalistycznego w Gryficach.


Bydgoscy policjanci rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie sprawców przestępstwa. Zabezpieczono monitoringi oraz inne dowody przestępstwa. Trwające kilka tygodni czynności doprowadziły do ustalenia mężczyzn, którzy mogli dokonać tego przestępstwa. Prokurator z Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy wydał nakaz zatrzymania 29-letniego Macieja K. i 20-letniego Przemysława P.


Okoliczności sprawy i obrażenia jakich doznał pokrzywdzony oraz zgromadzony przez kryminalnych materiał dowodowy pozwoliły prokuratorowi na przedstawienie zarzutów usiłowania zabójstwa: Maciejowi K. i Przemysławowi P.
W piątek (29.04) sąd, na wniosek policjantów i prokuratora, zdecydował o  aresztowaniu podejrzanych na 3 miesiące.
Z ustaleń policjantów wynika, że do usiłowania zabójstwa doszło w wyniku nieporozumień pomiędzy mężczyznami.kom. Przemysław Słomski
Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

kd Autor