Wydarzenia 8 sie 2018 | Redaktor
Pomoc dla pogorzelców z Lipnik [FESTYN]

fot. bydgoszcz998

W sobotę (4 sierpnia) w Lipnikach spłonęła stodoła ze zbiorami z pól. Sołtys Murowańca i Lipnik wraz z mieszkańcami sołectwa organizują festyn charytatywny dla pogorzelców. Uruchomiono też specjalne konto bankowe.

„W dobrej i złej porze, sąsiad sąsiadowi pomoże” – sołtys Murowańca i Lipnik, Sylwia Stoppel oraz mieszkańcy sołectwa zapraszają na festyn charytatywny dla właścicieli spalonej stodoły w Lipnikach. Impreza odbędzie się 11 sierpnia (sobota) od godz. 15.00. na boisku sołeckim w Murowańcu (ul. Staroszkolna 13).

Gwarantuję dobrą zabawę i poczęstunek. Od miłych sąsiadów oczekuję dobrego serca i wsparcia dla dotkniętych pożarem sąsiadów z Lipnik. Serdecznie zapraszam na grilla, kawę i ciasto, atrakcje dla dzieci, loterię fantową i ciekawe licytacje – napisała Sylwia Stoppel w poście białobłockiej grupy dyskusyjnej na Facebooku.

fot. bydgoszcz998

Przypominamy, że w minioną sobotę (4 sierpnia) na ul. Tatarakowej w Lipnikach spłonęła stodoła ze zgromadzonymi w niej zbiorami z pól. Pożar zaczął się prawdopodobnie od uderzenia pioruna - w chwili wybuchu nad miejscowością przechodziła burza. Właścicielom gospodarstwa udało się wyprowadzić większość zwierząt z budynku. Bydło aktualnie ma tymczasowy dach nad głową, lecz zapas paszy spłonął. Sytuację od czasu pożaru ratują darowizny siana od sąsiadów.

fot. bydgoszcz998

Właścicielom gospodarstwa będą potrzebne materiały do budowy bądź odbudowy stodoły i obory. Pogorzelców można wspomóc wpłacając pieniądze na specjalne konto Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białych Błotach o numerze: 36 8142 0007 0400 4242 2000 0103, koniecznie z dopiskiem w tytule przelewu Wojciech Golacik”.

Źródło: www.naszebialeblota.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor