Wydarzenia 26 mar 2020 | mk
Pomóż Bazylice pomagać. Księża i wolontariusze gotują dla potrzebujących

fot. Sławek Bar, Facebook

Codziennie wydawanych jest tu 200-300 posiłków dla najuboższych. Działające przy Bazylice Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego á Paulo potrzebuje pomocy, by dalej pomagać.

Stowarzyszenie ma już wieloletnią tradycję, ale w czasie epidemii liczba potrzebujących rośnie. - W tych trudnych dla nas wszystkich czasach, najciężej jest najsłabszym. Wiele osób pracujących na umowę zlecenie utraciło możliwość zarabiania na życie - pisze radny Krystian Frelichowski i apeluje o pomoc dla pomagających.

Podobnie Monika Siewiert, rzeczniczka regionalnej Szlachetnej Paczki. W ostatniej edycji właśnie w Bazylice Paczka miała swój magazyn. - Kiedy kilka dni temu ogłoszono w Polsce #zostańwdomu, w kuchni przy garnkach stanęli misjonarze. Ich zdjęcia szybko obiegły Facebooka i zyskały nasze wielkie uznanie - tłumaczy. - Parę dni minęło, część z nas o tych zdjęciach już zapomniała, a tymczasem w Bazylice księża dalej dzień w dzień obierają ziemniaki, gotują i szykują wszystko od rana. 

Posiłki wydawane są o 16.00, przy ich przygotowaniu i dystrybucji pomagają wolontariusze. Do osób niepełnosprawnych lub opiekujących się dziećmi niepełnosprawnymi posiłki są dowożone. Każdy dzień pomocy zależy jednak od dobrej woli innych osób. - Kolejny dzień ludzi przybywa. Największa radość to uśmiech na twarzach biednych, ale najedzonych - napisał w środę (25 marca) na Facebooku proboszcz parafii, ks. Sławomir Bar CM. - Wszystkim, którzy nas wspierają, dziękujemy z całego serca. Niech Pan błogosławi i strzeże!

zdjęcia z 18 marca, film z 23 marca 2020, Facebook

Przygotowanie posiłków można wesprzeć, dokonując wpłaty na konto Bazyliki:

Bazylika pw. Św. Wincentego á Paulo

Al. Ossolińskich 2

85-093 Bydgoszcz

PKO Bank Polski

75 1020 1475 0000 8002 0127 3739

tytułem: Bazylika pomaga

Działająca przy Bazylice Młodzież Misjonarska oferuje też pomoc w zakupach spożywczych i leków. Więcej informacji pod numerem 52 322 53 52 lub adresem e-mail: haslobazylikapomaga@gmail.com.

mk Autor