Popłynęli szlakiem papieskim [ZDJĘCIA]
Wydarzenia
19 sie 2018
| Redaktor
fot. Anna Kopeć
Już po raz osiemnasty pielgrzymi popłynęli kajakami szlakiem papieskim. Trzykilometrową trasę z Opławca w górę rzeki pokonało dziś (19 sierpnia) kilkadziesiąt osób.
Inne z kategorii
Fordon mówi „nie” wysokiej zabudowie. Ponad sto osób na spotkaniu w sprawie Górek Fordońskich
Wydarzenia
Dzisiaj 13:06
Region szykuje się na falę upałów. Temperatury mogą przekroczyć 35 stopni!
Wydarzenia
Dzisiaj 11:55
A wszystko to dla uczczenia spływów Brdą, w których uczestniczył w 1953 i w 1966 roku Karol Wojtyła. Swoją pierwszą młodzieńczą wodną pielgrzymkę papież Jan Paweł II zakończył właśnie w Opławcu.


fot. Anna Kopeć
Organizatorem spływu jest parafia pod wezwaniem Przemieniania Pańskiego przy wsparciu mieszkańców Opławca, Smukały i Janowa oraz radnego Bogdana Dzakanowskiego. Ksiądz pronoszcz Grzegorz Roman podkreśla również, że jest to forma integracji mieszkańców i lokalnej społeczności.