Wydarzenia 24 sty 2019 | Redaktor
Poznaj sposób na maturę. UTP zaprasza na drzwi otwarte

fot. Anna Kopeć (archiwum)

W czwartek 31 stycznia od 10.00 na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy (ul. Kaliskiego 7) odbędą się drzwi otwarte, na które zaproszeni są nie tylko tegoroczni maturzyści. Wydarzenie rozpocznie wykład „Łatwiej, lepiej, skuteczniej – jak zdać maturę z matematyki”, który wygłosi Dariusz Kulma, propagator „przyjaznej matematyki”.

Jest nauczycielem z ponad 20-letnim stażem, autorem serii książek dla maturzystów „Jak zdać maturę z matematyki?”. Prowadzi portal i fanpage pod taką samą nazwą, z których korzystają uczniowie w całym kraju.

Dariusz Kulma był gościem na UTP również w ubiegłym roku. Więcej czytaj: Przed maturą bądź jak Kamil Stoch

Podczas drzwi otwartych przewidziano także warsztaty oraz pokazy tematyczne dla młodzieży prowadzone przez naukowców UTP, np. „Ujarzmiony piorun - technika wysokich napięć”, „Zjawisko lewitacji i topienie gwoździ” czy „Co kryje się w jaju?”. Zapisy pod numerami telefonów: 52 374 92 69 lub 52 374 99 68 lub mailowo: katarzyna.tomaszewska@utp.edu.pl lub kinga.bromberek@utp.edu.pl.

Pełna lista warsztatów dostępna tutaj.

Liczne stanowiska przygotują koła naukowe wydziałów. Będzie można sprawdzić, jakie badania są prowadzone na uczelni, porozmawiać z pracownikami naukowymi i studentami, zobaczyć, jak wyglądają wydziały oraz jak wyposażone są laboratoria. To także okazja, aby poznać ofertę dydaktyczną i naukową uczelni oraz zasady rekrutacji.

W tym roku podczas drzwi otwartych odbędzie się również seminarium pt. „Doradca w szkole średniej” skierowane do doradców zawodowych i nauczycieli realizujących zadania doradców.

Seminarium z udziałem przedstawicieli Kuratorium Oświaty Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Wojewódzkiego Urzędu Pracy zaplanowane jest od godz. 11.00 do 13.45.

Drzwi otwarte rozpoczną się wykładem w Auditorium Novum o 10.00, a zakończą o 14.00.

 

źródło: www.edu.utp.pl, Facebook, oprac. mk

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor