Prawo i Sprawiedliwość wygrywa w okręgu bydgoskim [WYNIKI]
Radość w sztabie PiS/fot. Anna Kopeć
Znane są już wyniki ze wszystkich obwodowych komisji wyborczych. 36,4 proc. wyborców w naszym okręgu zagłosowało na kandydatów PiS do Sejmu. Senatorem pozostanie kandydat Koalicji Obywatelskiej, Andrzej Kobiak.
Inne z kategorii
Czy wolność może zniknąć po cichu? Recenzja książki „Tak nas zniewalają”
Łącznie na PiS zagłosowało 167 550 osób. Najwięcej, 60 tysięcy głosów, zebrał lider listy Tomasz Latos.

fot. Anna Kopeć
Drugi wynik w okręgu uzyskała Koalicja Obywatelska – 31 procent. SLD wybrało 15,1 proc. mieszkańców okręgu, PSL – 9 proc., Konfederację – 7 procent. Bezpartyjni i samorządowcy uzyskali nieco ponad 1 proc. poparcia.
Prawo i Sprawiedliwość w okręgu nr 9 przegrywa natomiast w Senacie. Kandydat Koalicji senator Andrzej Kobiak z wynikiem 52,66 proc. ma ponad 18 procent przewagi nad kandydującą z ramienia PiS Heleną Czakowską (34,23 proc).

Optymizm w sztabie Konfederacji/fot. Anna Kopeć

Kandydat Lewicy Jan Szopiński (pierwszy z prawej) uzyskał ponad 11 tys. głosów/fot. Anna Kopeć
Z naszego okręgu w Sejmie zasiądzie pięciu posłów PiS, czterech KO, dwóch SLD, jeden - PSL.
Najlepsze wyniki uzyskali:
PiS:
Tomasz Latos – ponad 60 tys., Łukasz Schreiber – 30 tys., Ewa Kozanecka – ponad 13 tys., Bartosz Kownacki – ponad 12 tys., Piotr Król – ponad 10 tys., Ireneusz Stachowiak – ponad 9 tys.
Koalicja Obywatelska:
Tadeusz Zwiefka – ponad 39 tys., Paweł Olszewski – ponad 35 tys., Magdalena Łośko – ponad 14 tys., Iwona Kozłowska – ponad 9 tys.
SLD:
Krzysztof Gawkowski – ponad 30 tys., Jan Szopiński – 11 tys.
PSL:
Dariusz Kurzawa – ponad 17 tys.
Konfederacja:
Marcin Sypniewski – ponad 17 tys.

Do Sejmu nie wejdzie kandydujący z ramienia Koalicji Ireneusz Nitkiewicz (pierwszy z lewej)/fot. Anna Kopeć

Sztab PSL
Więcej zdjęć z wieczorów wyborczych poniżej.
mk, jk