Wydarzenia 27 lis 2020 | Redaktor
Przedsiębiorcy wspólnie organizują namiastkę świątecznego jarmarku

fot. Anna Kopeć

Przedsiębiorcy wyszli z inicjatywą świątecznej akcji: O! Choinka! Ratujemy Święta! Wspólnie organizują namiastkę świątecznego jarmarku. W trzy najbliższe weekendy: 27-29 listopada, 4-6 grudnia, 11-13 grudnia w godz. od 10 do 18 zapraszają na świąteczne zakupy.

Bydgoskich przedsiębiorców w czasie pandemii mocno wspiera Menedżer Śródmieścia i Starego Miasta Maciej Bakalarczyk.
- W tym trudnym okresie wielu walczy o przetrwanie. Jedną z takich branż jest handel w centrum. W przeciwieństwie do galerii handlowych, nadal możemy tutaj robić zakupy, a z racji mniejszej ilości ludzi mamy komfortowe warunki. Zbliżają się święta, więc jest okazja, by wybrać się na spacer po prezenty do centrum. Po drodze można zabrać coś na wynos z lokalnego gastro – zachęca.

Część bydgoskich przedsiębiorców zdecydowała się na zorganizowanie świątecznej akcji, która ma być namiastką bydgoskiego jarmarku. Ten organizowany przez nasze miasto zmienił formułę na wirtualną. 

Kupcy ze Starego Miasta zapraszają od dziś (27 listopada) na świąteczny jarmark, organizowany przez trzy następne weekendy w godz. od 10 do 18:

•    27-29  listopada
•    4-6 grudnia
•    11-13 grudnia

W inicjatywę włączyli się:
- Muzeum Mydła i Historii Brudu - Długa 13
- Kawiarnię Parzymy Tutaj - ul. Długa 61
- Bistro Restauracja Katarynka - ul. Batorego 4

Poza tym udzielać się będą:
- Herbaciarnia Kawiarnia "ASIA" - ul. Długa 1
- Manufaktura Słodyczy - Karmelowa Kraina Bydgoszcz - ul. Długa 31
- Folkstar Bydgoszcz - ul. Mostowa 7
- Restauracja Apteka - ul. Niedźwiedzia 11
- Centrum Gier Pegaz - ul. Pod Blankami 6

fot. UMB

To nie jedyna świąteczna inicjatywa przedsiębiorców w centrum miasta. Bydgoscy restauratorzy, właściciele kawiarni, sklepów i innych lokali postanowili kolejny rok z rzędu, zadbać o świąteczny klimat w centrum miasta. Ich witryny zostaną udekorowane żywymi drzewkami, które w dniu wczorajszym pojawiły się na Starym Rynku.

źródło: materiały UMB

(ak)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor