Wydarzenia 9 mar 2020 | mk
Rafał Bruski z poparciem dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

fot. Anna Kopeć

Intensywną kampanię i „masową dystrybucję materiałów” zapowiedział w poniedziałek (9 marca) Michał Sztybel, szef bydgoskiego sztabu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. O głosowanie na nią do swoich wyborców apelował prezydent Rafał Bruski.

Zwolennicy kandydatury marszałek Kidawy-Błońskiej z mediami spotkali się na rondzie Jagiellonów. – Kampania będzie na pewno intensywna – jest przekonany zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel, szef lokalnego sztabu. Zapowiada też „masową dystrybucję” materiałów i zaprasza chętnych do pomocy.

fot. Anna Kopeć

– Rozpoczynamy z bydgoszczankami i bydgoszczanami rozmowy o tym, jak powinna wyglądać prezydentura – zaczęła przewodnicząca Rady Miasta, Monika Matowska-Gulczyńska. – Wierzymy, że marszałek Kidawa-Błońska jest odpowiednią kandydatką na to stanowisko, że prezydentura może być normalna – zajęła stanowisko. 

fot. Anna Kopeć

– Bydgoszcz jest kobietą, ale także ponad 50 proc. Polaków to kobiety. Liczę na to, że panie stwierdzą, że czas na to, aby najwyższym urzędnikiem w kraju została kobieta – mówił prezydent Rafał Bruski. – Chciałabym mieć prezydenta, który nie musi po nocach przetrzymywać Polaków, który komunikuje swoje decyzje jasno, przejrzyście, które są uczciwe wobec wszystkich, nie tylko wobec jego zaplecza politycznego, stąd chciałbym poprosić o poparcie wszystkich tych, którzy nieco ponad rok temu postawili na mnie. Mam nadzieję, że się nie zawiedli, i także nie zawiodą się na pani marszałek Kidawie-Błońskiej.

W briefingu uczestniczyli też poseł Paweł Olszewski i Młodzi Demokraci.

mk Autor